Zobacz cały wątek

Życie w centrum...
Bardzo dużym plusem jest bliskość i dostępność do wszystkiego (kluby, parki, domy handlowe, markety, urzędy, pks, pkp, biblioteka, uczelnia itd.). Oszczędzamy na czasie załatwiając wiele spraw.
Minus - Gorzów to martwe miasto, godz. 22-23 i życie gaśnie... Jedna normalna osoba gdzieś na horyzoncie, albo ze trzy auta przejeżdżające obok... Do tego od cholery mend na ulicach - zataczających się albo sikających w miejscach publicznych.
Macie jakieś pomysły żeby czuć się bezpieczniej na ulicach centrum?
hmm... może więcej imprez rozrywkowo-kulturalnych, a może gaz pieprzowy w kieszeni?
Data: Czw 19 Lip, 2007
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 6
Wyświetleń 2638

 

Zobacz cały wątek

Koszt wyprodukowania nawet markowych towarów jest tak samo niski jak i dla rodzimych produkcji - cena końcowa tylko kilkanaście razy większa.

w takim zakładzie - "Szpulki" w Rykach - gdzie bida z nędzą i pracy nie ma a ludzie robią za śmieszne wynagrodzenie - przychodzą z Włoch i innych Państw zlecenia na szycie, doszywanie metek, strzępienie dżinsów "na trendy", przyszywanie haftek itp. Znane marki robią to u nas i to za marne pieniądze... czemu więc nie miałoby się udać komuś innemu :)

wystarczy tez podjechać do Maximusa (domy handlowe w Nadarzynie?) i tam jest cała masa polskich producentów odzieży, gorzej już widzę ze znalezieniem odbiorców, marketingiem.. może lepsze byłyby fajne sklepy dla kobiet w ciąży? :) jest takich trochę ale ludzie nie chcą płacić nie wiadomo jakich pieniędzy na ciuchy na kilka miesięcy...
Data: Wt, 22 maja 2007, 10:01
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 9
Wyświetleń 3419
Cytat: Dzis stalem 10 min w glupiej 3 alei ( ale to juz inna sprawa... )no to czemu tamtędy jezdzisz ? a Jasnogórska albo kopernika/sobieskiego ? mozna objechać i to jeszcze wyjdziesz szybciej bo Ci to zajmie 5 minut a nie 20 stania w korku ;PP

Właśnie tego nie rozumiem... odkąd zamkneli północną część III alei mało kierowców decyduje sie ją objechać tylko sie nią pchają i klną że muszą stać jakby jezdziły same autobusy to nie było by problemu

Jak dla mnie to zamknięcie II alei było by dobrym rozwiązaniem... bo jakby nie patrzeć cały ruch ludzi sie właśnie tam kumuluje (kwadraty, mc donald, biznes, cinema, domy handlowe w pobliżu...) a objechać sie da jak sie chce no moze jedynie z przejazdem nad torami moze byc problem ale jest jeszcze jana pawła i wilsona (chyba to wilsona jest;-)) gdyby tylko ją poszezyc to by było akurat ;PP

Zobacz cały wątek

Cytat: Nie chce być tendencyjny...
Chętnie poznam opinię czupurnego13 dlaczego należy się zastanowić nad wyborem BFT w odniesieniu do możliwości ich zakupu w domach handlowych.
Czy zakupionego masła w Piotrze i Pawle nie należy podawać domownikom?
Czy ta wypowiedź nie jest laicką próbą ukrycia własnej niewiedzy i zrzucenia winy za wszystko na domy handlowe...?

BFT - marka dla profesjonalistów.
Came - handlowałem tym sprzętem 5 lat temu. Super sprzęt i świetni handlowcy.
Ja wybieram BFT, może dlatego że wiem o czym mówię...?
Przecież chodzi o stosunek: niezawodność-komfort-cena.
Czy raczej: stan magazynowy-rabat od producenta-nieznajomość tematu???

PozdrawiamW supermarketach są zazwyczaj "inne" wersje popularnych napędów, albo okrojone, albo przestarzałe technicznie albo przygotowane wyłącznie na supermarkety - dlaczego CAME czy FAAC nie sprzedaje się w supermarketach?
Data: 2007-05-08, 18:44
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 20
Wyświetleń 2291

Zobacz cały wątek

Cytat: jednak martwię się że będzie to załosny widok doputy nie wyremontuje się okoliczne kamienice


Coś trzeba zrobić. Akurat w tym przypadku kolejność nie jest ważna. Jeśli trudno wyremontować kamienice (sporo jest prywatnych, a sam remont jednego budynku kosztuje tyle, ile miasto musi dołożyć do odsłonięcia bruku), to można się zabrać za kostkę. Dzięki niej śródmieście stanie się ciekawsze i przyjemniejsze. Być może to zachęci do inwestowania tutaj. Jak dalej będziemy skupiać się na remontowaniu 2 kamienic w ciągu roku, to na pewno szybko oblicza naszej starówki nie zmienimy. A tak, to być może ktoś się skusi kupić kilka kamienic i je wyremontować tworząc w środku ekskluzywne domy handlowe, kluby, czy urokliwe hoteliki. Miasto ma szansę zrobić coś fajnego za niewielkie pieniądze, więc niech skorzysta.
Data: Wto 28 Sie, 2007
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 97
Wyświetleń 13201

Zobacz cały wątek

Cytat:tak. tak jak w Rynku

tam powinny być apartamenty jako funkcja dodatkowa. przeczytaj Wrocław na drodze ku nowoczesnemu city. Mieszkancy Starego Miasta wynosili się na Przedmieścia, a na ich miejsce powstawały Biura, Domy Handlowe, Usługi. Naturalnie, część zostaje. Ale proporcje są inne, niż w CP. Póki co, w ST i CP PUM bedzie wiekszy niz biura.Przed 1945 w tamtej dzielnicy też dominowała funkcja mieszkaniowa, a w dużej części były to apartamenty na ówczesnym poziomie cenowym obecnego poziomu cen w Sky Tower
Data: środa, 21 maja 2008, 11:53
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 397
Wyświetleń 31994

Zobacz cały wątek

Dzięuję za info.

Seth - te 150 miesięcznie to chyba w sam raz? MOże kapkę mało.
Wyobraź sobie opłaty czynszowe: 1,8 tys rocznie ss. Jeśli ktoś wyda 100 tys. na dom, w którym niech będą 4 takie mieszkania po 80 m2, to koszt budowy(kupna) zwróciłby mu się po prawie 14 latach.
Ja bym celował zwrot kosztów po 7-8 latach maks, co dawałoby przychody z czynszu 14 tys rocznie (3,5 tys od wynajmowanego mieszkania). Wtedy mamy kwotę 300 ss miesięcznie za mieszkanie o takich gabarytach. No ale to są takie moje dywagacje.

Teraz pytanie kolejne. Mamy domy handlowe i banki.
Czy waszym zdaniem możliwa jest pożyczka udzielona adeptowi na kupno domu/działki? Myślę że obowiązkowo umowa podpieczętowana Przysięgą Krwi, odnawianą co roku.
Zastanawiam się tylko nad realnym oprocentowaniem. Trudno mi sobie wyobrazić poziom konkurencji, ale sądzę, że 25% w skali roku to rozsądna lichwa...

pozdrawiam
Gerion
Data: 2007-01-30, 09:41
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 35
Wyświetleń 3781

Zobacz cały wątek

Wg mojego planu na te okolice, to zamknąłbym całkowicie dla ruchu samochodowego ten odcinek Ruskiej, aż do skrzyżowania z Włodkowica. A wcześniej odcinek Ruskiej od Rynku do Kazimierza Wielkiego. Zabudowałbym arkady na Ruskiej. Zamiast parkingu wielopoziomowego na działkach przy Ruskiej i Grabarskiej postawiłbym domy handlowe z apartamentami lub biurami na powiedzmy ostatnich 2-3 kondygnacjach. Sama Ruska byłaby deptakiem z tramwajami. Ruch samochodowy (dwukierunkowy) puściłbym przez Św Mikołaja i na działce Odra Film ,w miejscu po kinie Pokój, ulokowałbym parking wielopoziomowy - na całej działce sięgajacej aż do Cieszyńskiego.
Dojazd do parkingu od pl JPII przez Św Mikołaja (dwukierunkową) i Grodzką-Nowy Świat.
Oczywiscie to plany do realizacji pod warunkiem likwidacji trasy W-Z...
Data: czwartek, 16 października 2008, 13:43
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 36
Wyświetleń 4422

Zobacz cały wątek

Este, róznica polega na tym, że w Niemczech, dzie często bywam, odpowiednik ojca Rydzyka nie będzie dyktowal ministrom gdzie podstawiać auta i jakie tytuły zamykać. Zdziwię cię, ale te beavo Girl i tak dalej, to wlasnie z niemiec przedruki Czyli tam, jest to normalne i dopuszczalne pomimo istnienia tych przepisow - u nas, nawet bez nich nie sa.
A co do zadzierania głowy po playboya to owszem, ale obok tego kiosku znajdziesz uliczke z oknami wystawowymi, w ktorych siedza fajne panienki, ktore możesz mieć za kilkadziesiąt euro (wybacz, ale nie znam taryf), a j po drugiej stronie salony Beathe Uhse, czy jak ona sie tam nazywa. Czyli sex shopy. W dortmundzie na głównym deptaku, gdzie najbardziej prestizowe domy handlowe i butiki maja swoje siedziby.
Data: 8 lutego 2006, 16:46
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 9713
Wyświetleń 189129

Zobacz cały wątek

Nie chce być tendencyjny...
Chętnie poznam opinię czupurnego13 dlaczego należy się zastanowić nad wyborem BFT w odniesieniu do możliwości ich zakupu w domach handlowych.
Czy zakupionego masła w Piotrze i Pawle nie należy podawać domownikom?
Czy ta wypowiedź nie jest laicką próbą ukrycia własnej niewiedzy i zrzucenia winy za wszystko na domy handlowe...?

BFT - marka dla profesjonalistów.
Came - handlowałem tym sprzętem 5 lat temu. Super sprzęt i świetni handlowcy.
Ja wybieram BFT, może dlatego że wiem o czym mówię...?
Przecież chodzi o stosunek: niezawodność-komfort-cena.
Czy raczej: stan magazynowy-rabat od producenta-nieznajomość tematu???

Pozdrawiam
Data: 2007-05-08, 15:12
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 20
Wyświetleń 2291

Zobacz cały wątek

W XIX w. Przedbórz będąc pod zaborem rosyjskim był miastem Królestwa Polskiego. Już w pierwszych dniach I wojny światowej nastąpił brak drobnej monety w obiegu, co powodowało trudności w rozliczeniach finansowych, głównie w dziedzinie handlowej. Z tego powodu pojawiły się w obiegu wewnętrznym papierowe pieniądze zastępcze zwane bonami, zwykle o niskich nominałach. Emitentami bonów były m. in. fabryki, domy handlowe, sklepy, itp. Niewielu Przedborzaków pewnie wie, że tego typu bony były również w obiegu wewnętrznym w Przedborzu.

Poniżej awersy i rewersy: bonu o wartości 25 kopiejek (emitentem był Ch. Szarfharc) oraz bonu o wartości 30 kopiejek (wydany przez spółkę Szlama I. Kamiński)

(Informacja oraz skany pochodzą z Biuletynu numizmatycznego Nr 2 (338) 2005, str. 125-127)
Data: 2007-03-15, 09:14
 
Wątek: Zobacz temat
Wyświetleń 274

Zobacz cały wątek

taka prawda,że nie miałbym nic przeciwko żeby jakis samolocik się w nich wbił, niech ich wszystkich jasny chuj strzeli

ZABS=======================
Kto widzial zeby na kilka dni blokowac centrum miasta???! Ludzie przecieÂż to jest Dw. centralny, Œródmieœcie, domy handlowe, metro, biurowce (gdzie pracuja ludzie. Oni tam kurwa zarabiaja na tych zasranych politykow.) No szlag mnie trafia, liczylem ze to sobie przemysla i w,y,p,i,e,r,d,o,l,a do powsina czy cos... A tu nie...
=======================
zgadzam się z przedmówcą, to jest kurwa chore. Policja nie jest od tego, żeby ochraniać spaślaków, niech sobie skurwysyństwo wynajmnie 20 dużych agencji, stać ich! poza tym nie mam bladego pojęcia kto wymyslił, żeby 8 najbogatszych państ spotykało się u nas. Chyba, żeby zobaczyć jak państwem rządzić nie wolno, bo innej możliwości nie widze. IMO organizacja tego, to jak porywanie się z motyką na słońce... dobrze,ze nie mieszkam w 100licy...
Data: Tue Apr 20, 2004 2:06 pm
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 57
Wyświetleń 712

Zobacz cały wątek

Pomysł wydawał mi sie sensowny, ale ... w porządnych szaletach jest papier i zachowana higiena, a ludzie tam często robią sobie podkładke z papieru toaletowego, natomiast umieszczanie automatów w nędznych szaletach to ryzyko zniszczenia automatu. Pomysł dobry pod warunkiem, że odbiorcami bedą miejsca kulturalne, jak restauracje, hotele, szpitale, instytucje publiczne, domy handlowe itp.

Przy pewnych środkach reklamowych udałoby sie wprowadzić taki produkt na rynek, ale przede wszystkim stworzyć modę na jego używanie. Sprzedawane np w kartoniku z automatycznym wyciągnikiem takiego papieru.

Rozumiem również, że można byłoby to robić w kilku wersjach papieru i koloru :) od najtańszej szarek chropowatej po papier różowy "Velvet" ;)

Można byłoby też zrobić tak, aby takie pudełko np 50 podkładek kosztowało np 4.99 zł i było wyposażeniem kierowcy, który często podróżuje i korzysta z szaletów leśnych :).

Podkładka taka winna wyglądać jak klapa od sedesu, tyle że w środku z wyciętym kołem i mój pomysł jest taki, aby taka podkładka najpierw służyła jako podkład a następnie jako papier do pupy :) oczywiście po odwróceniu.
Data: Śr, 3 maja 2006, 13:23
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 9
Wyświetleń 2543

Zobacz cały wątek

Do mnie dotarl jeden fakt: Ze zyjemy w kraju zarzadzanym przez takich kretynow ze trudno to wyrazic... Kto widzial zeby na kilka dni blokowac centrum miasta???! Ludzie przecieÂż to jest Dw. centralny, Œródmieœcie, domy handlowe, metro, biurowce (gdzie pracuja ludzie. Oni tam kurwa zarabiaja na tych zasranych politykow.) No szlag mnie trafia, liczylem ze to sobie przemysla i w,y,p,i,e,r,d,o,l,a do powsina czy cos... A tu nie...

Co do tych zamieszek to jestem spokojny. Nawet popatrzec nie bedzie na co. Czytaliscie statystyki? Np. W Sydney- 10tys. demonstrujacych, kilkadziesiat zatrzymanych. No to jest smieszne. Przy demonstracji rolnikow, gornikow, czy pielegniarek tyle potrafi byc zatrzymanych przez psy, a demonstrujacych jest 4 razy mniej.

Ta a ja mieszkam!!! I malo tego z Ursynowa w czasie szcytu mam zapierd....alac na drugi koniec miasta (dla tych ze 100licy na odrow¹¿¹- Brudno) Juz szef nam powiedzial, zeby sobie spiworki przywiesc- pol seri pol zartem- ale HGW. Moze byc tak ze nie wroce do domku bo jeszcze ma byc przemarsz tych anty...

A i jeszcze jedno... Co z tego ze Mnich-u nie mieszkasz w Wawie? I tak za to placisz, albo twoi starzy- jeden chu...j- kazdy jest stratny, oprocz tych frajerow
Data: Mon Apr 19, 2004 2:49 pm
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 57
Wyświetleń 712

Zobacz cały wątek

Cytat: a osobiście nie wierze w dobroć boga który dał umrzec swojemu jedynemu synowi w tak okrutny sposóbWięc zastanówmy się czym jest życie. Moim zdaniem, jest to pewna droga do zdobycia doświadczenia. A skoro Jezus już to doświadczenie posiadał i zesłano Go na Ziemię tylko po to, żeby naprowadzić tych, którzy doświadczenia nie zdobyli, to cóż Mu się takiego stało, że umarł? Myślę, że nie wiele. Tak więc jedno poświęcenie na rzecz większego dobra.

dla większego dobra?
ludzie niszczą swoje własne środowisko, patrz coraz większe wysypiska śmieci
tworzą boga , religie a sami nie praktykują, są hipokrytami
rządzi nimi instynkt stadny! zauważyłas? plaże, domy handlowe, wycieczki? wszędzie miliony nienasyconych konsumentów
zwierzeta zabijaja w ostateczności, by zdobyć pożywienie, człowiek, la władzy, czasem dla przyjemności
inteligencja wykorzystuje swój intelekt by tworzyć to nowsze narzędzie zagłady ( patrz Hiroszima)
w polityke wlewa się miliony, a tyle dzieci na świecie jest nadal głodnych!
zwierzęta w klatkach, prostytutki na ulicach, to jest właśnie to WIęKSZE DOBRO

oczywiście są na tym świecie też dobrzy ludzie....ale to ok . 5%

kiedyś byłem optymistą, ale z czasem patrzę bardziej realistycznie na świat

to są moje poglądy, sory jeśli kogoś obraziłem
Data: 2007-01-13, 17:56
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 159
Wyświetleń 15688

Zobacz cały wątek

Cytat: witam
ostatnio zauwazylem ze spora czesc potencjalnych klientow szuka czegos taniego .
Odwiedzaja domy handlowe i kupuja buble ktorych nikt im nie naprawi.

Kochani przeciez trzeba sie zastanowic przed kupnem automatyki(i nie tylko)
kto wykona serwis ewentualnie naprawi sprzet i czy jest w polsce siedziba firmy
ktora ma czesci zamienne.W domu handlowym nie ma serwisantow!!!!
tam sie liczy sprzedaz i do widzenia!!!Chcialbym zauwazyc dla tych ktorzy nie wiedza, a moze powinni ze mhous to rzeczywiscie edycja wydawana przez nice. A chyba z nice'em raczej nie bedzie problemu z serwisem czy czesciami.? Poza tym co to znaczy w tym segmencie sprzet "markowy"-nie przesadzajcie z okresleniami dla sprzetu, ktory na to nie zasluguje bo tak defakto nie ma ty marki.
Bramstal i ty tego nie wiesz? A moze boli was, ze jest to system do samodzielnego montażu? Tak wiec prosilbym o troche bardziej objektywne wypowiedzi albo ich wogóle nie udzielac!
Adam

Sluszna uwaga Marcin.
Data: 2006-03-12, 08:38
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 7
Wyświetleń 843

Zobacz cały wątek

Cytat: witam
ostatnio zauwazylem ze spora czesc potencjalnych klientow szuka czegos taniego .
Odwiedzaja domy handlowe i kupuja buble ktorych nikt im nie naprawi.

Kochani przeciez trzeba sie zastanowic przed kupnem automatyki(i nie tylko)
kto wykona serwis ewentualnie naprawi sprzet i czy jest w polsce siedziba firmy
ktora ma czesci zamienne.W domu handlowym nie ma serwisantow!!!!
tam sie liczy sprzedaz i do widzenia!!!Chcialbym zauwazyc dla tych ktorzy nie wiedza, a moze powinni ze mhous to rzeczywiscie edycja wydawana przez nice. A chyba z nice'em raczej nie bedzie problemu z serwisem czy czesciami.? Poza tym co to znaczy w tym segmencie sprzet "markowy"-nie przesadzajcie z okresleniami dla sprzetu, ktory na to nie zasluguje bo tak defakto nie ma ty marki.
Bramstal i ty tego nie wiesz? A moze boli was, ze jest to system do samodzielnego montażu? Tak wiec prosilbym o troche bardziej objektywne wypowiedzi albo ich wogóle nie udzielac!
Adam

Sluszna uwaga Marcin.

Są markowe produkty w branży i niemarkowe. Jestem w branży od kilku ładnych lat i wiem czym się różnią jakie produkty. Po takim Twoim tekście nawet nie będę próbował przekonywać, że mam rację... bo i po co -> w supermarketach jest najtaniej i tam kupuj...
Data: 2006-03-12, 14:44
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 7
Wyświetleń 843

Zobacz cały wątek

Cytat: Swoim działaniem powinien zaprowadzać ład w przestrzeni, wczuć się ducha miejsca i obiektu, dodawać nową wartość

Cytat: Przecież to jest sprzeczne z logiką, żeby w XXI wieku budować w stylu z XVII w.

Cytat: Pumeks wspominał już kiedyś o tym, że jak w renesansie spłonęła gotycka kamienica to nikt jej nie odbudowywał tylko stawiał dom w nowym stylu.Ale wtedy nie istniało pojęcie zabytku, ani jego ochrony. Idąc tropem takiego rozumowania należałoby zaprzestać jakiejkolwiek konserwacji czegokolwiek - zawaliło się - widocznie był na to czas. Wywalić te szpargały z muzeów, zrobić domy handlowe, poburzyc rudery i zrobić parkingi - miejsca do parkowania nigdy za dużo...
Wybacz, ale zgadzając się z Twoimi argumentami w 100 % w ogólności, uważam takie myślenie za zbrodnicze, kiedy w jego wyniku niszczy się to co cudem przetrwało - zanim powiesz że nic nie przetrwało - wyjaśniam, że chodzi o Miasto jako całość - ulice, panoramę, styl i charakter.
Data: Pią Maj 07, 2004 4:14 pm
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 70
Wyświetleń 7403

Zobacz cały wątek

no tak. ale to gowniarze byli, 12-13 lat chyba, taki to najpierw biegnie, potem mysli. poza tym, dzialo sie to w e "wrazliwej" dzielnicy, wiedzieli, ze bylo jakies wlamanie, a policja francuska slynie z tego, ze najpierw paluje, a potem zadaje pytania. bali sie, bo wiedzieli, ze bedac arabami sa WINNI Z ZALOZENIA.

zatrzymano wiele osob, przez te ostatnie 20 dni. wczoraj podobno zapadl najsurowszy wyrok - 4 lata wiezienia dla faceta, ktory spalil 2 wielkie sklepy (czy domy handlowe, juz nie wiemn jeden z dywanami i wykladzinami). dowcip polega na tym, ze ten 20latek jest francuzem z dziada-pradziada, ma dobre szkoly ukonczone i dobra prace. zapytany, dlaczego - odpowiedzial, ze "chcial, zeby o nim mowiono w telewizji". osiagnal cel - pokazali go, podali imie nazwisko i miejsce zamieszkania

arabowie tez wygrali na tych rozruchach - startuje wlasnie wielka kampania "pozytywnej dyskryminacji" - wszyscy na sile zatrudniaja abdullahow, mohametow itp.
chyba zaloze chustke i kaze na siebie wolac Aisza..
Data: 16 listopada 2005, 11:11
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 49
Wyświetleń 3475
Cytat: a osobiście nie wierze w dobroć boga który dał umrzec swojemu jedynemu synowi w tak okrutny sposóbWięc zastanówmy się czym jest życie. Moim zdaniem, jest to pewna droga do zdobycia doświadczenia. A skoro Jezus już to doświadczenie posiadał i zesłano Go na Ziemię tylko po to, żeby naprowadzić tych, którzy doświadczenia nie zdobyli, to cóż Mu się takiego stało, że umarł? Myślę, że nie wiele. Tak więc jedno poświęcenie na rzecz większego dobra.

dla większego dobra?
ludzie niszczą swoje własne środowisko, patrz coraz większe wysypiska śmieci
tworzą boga , religie a sami nie praktykują, są hipokrytami
rządzi nimi instynkt stadny! zauważyłas? plaże, domy handlowe, wycieczki? wszędzie miliony nienasyconych konsumentów
zwierzeta zabijaja w ostateczności, by zdobyć pożywienie, człowiek, la władzy, czasem dla przyjemności
inteligencja wykorzystuje swój intelekt by tworzyć to nowsze narzędzie zagłady ( patrz Hiroszima)
w polityke wlewa się miliony, a tyle dzieci na świecie jest nadal głodnych!
zwierzęta w klatkach, prostytutki na ulicach, to jest właśnie to WIęKSZE DOBRO

oczywiście są na tym świecie też dobrzy ludzie....ale to ok . 5%

kiedyś byłem optymistą, ale z czasem patrzę bardziej realistycznie na świat

to są moje poglądy, sory jeśli kogoś obraziłem

Zobacz cały wątek

Małe Bielany pod Zgorzelcem

2007-05-21, Nowiny Jeleniogórskie

(Zgorzelec) Do istniejących już: reala, carraefoura i kauflandu, dołączą niedługo kolejne wielkopowierzchniowe domy handlowe. Pod Zgorzelcem rosną nowe Małe Bielany.
W lipcu br rusza budowa trzech wielkich obiektów handlowe. Pierwszy z nich to Park Handlowy Zgorzelec o powierzchni 10 tys. metrów kwadratowych, w którym oferowany będzie różnorodny asortyment. Po sąsiedzku stanie Leroy Merlin o powierzchni 9 tys. m kwadratowych, specjalizujący się w dystrybucji materiałów budowlanych, narzędzi oraz wyposażeniu wnętrz i ogrodów. Ostatnim z wielkiej trójki będzie centrum meblowe Agata, o powierzchni 7,5 tys. m kwadratowych. Oddanie obiektów do użytku planowane jest na luty 2008 roku. Tak więc po lewej stronie drogi dojazdowej, patrząc od Zgorzelca, działać będą cztery supermarkety pod rząd. Ruch inwestycyjny zacznie się wkrótce także po drugiej stronie tej samej drogi. Castorama, która dotąd wstrzymywała się z inwestycją, ma już w rękach wymagane pozwolenie na budowę.

(mat)
Data: poniedziałek, 21 maja 2007, 13:41
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 1572
Wyświetleń 256496
Ever tu nie ma co sie denerwowac, tu wcale nie chodzi o niemieckich
Zydow i ich majatki.
Roszczenia podnosza Zydzi ktorzy przed wojna posiadali dobra na terenie
Polski i mieli polskie obywatelstwa.
Sam dobrze wiesz, ze Zydzi posiadali kamienice w Warszawie, Krakowie, Lublinie,
Kielcach, Lodzi itd.
Lodzki przemysl wlokienniczy byl prawie w ok75% w rekach zydowskich,
do tego dochodza domy handlowe, banki itp.

Zobacz cały wątek

(...)We wrześniu Katowice staną się czwartym polskim miastem, które będzie można odwiedzić w popularnej internetowej grze Second Life.

Wirtualnym, "drugim życiem" żyje już ponad 8 mln osób. Do tej pory odwiedzali tylko trzy polskie miasta - Kraków, Wrocław i Poznań. Wkrótce będą mogli przylecieć, przyjść lub teleportować się (takie możliwości stwarza gra) również do Katowic.

Wyobraźmy sobie, że jakiś awatar (żyjący w Second Life) wyląduje przy Spodku, który będzie pierwszym katowickim obiektem w wirtualnej rzeczywistości.

Co zobaczy spacerując al. Korfantego? Na szczęście nie betonowe płyty, zniszczone tory tramwajowe lub będące reliktem socrealistycznej architektury domy handlowe i budynki stojąca przy głównym miejskim placu.

- W Second Life centrum miasta będzie zbudowane według projektu modernizacji Tomasza Koniora - wyjaśnia Waldemar Bojarun, rzecznik Urzędu Miasta w Katowicach.

- Taka promocja to wykorzystywanie nowoczesnych technologii do przekazywania użytecznych informacji - uważa Marian Bruliński, główny architekt projektu Second Life Poland w krakowskiej agencji Supremum Group.

Według niego miasta zyskują, bo w wirtualnej rzeczywistości odwiedza je wielu obcokrajowców, czy osób, które w realnym świecie nie mogłyby sobie na to pozwolić.

Na wizualizację zdecydowano się również dlatego, by mieszkańcy mogli dokładnie poznać jej założenia. Gorzej, gdy okaże się, że nie uda się zmodernizować centrum i będzie je można oglądać tylko w internecie. - Nie boimy się tego - zapewnia rzecznik. - Dziesięć lat temu wiele osób kpiło z naszych planów budowy DTŚ. Ówczesnym sceptykom proponuję przejażdżkę tunelem pod Rondem.

Jeszcze nie wiadomo, kto mógłby udostępnić swój wizerunek wirtualnemu przewodnikowi. Czy tak jak w Poznaniu, będzie to prezydent miasta, czy może jakaś znana osobistość z nim związana? Katowiczanin Piotr Kupicha, lider zespołu Feel mówi, że zgodziłby się, gdyby padła taka propozycja. - Z Katowicami jestem bardzo emocjonalnie związany - przyznaje piosenkarz. - Najpierw musiałbym jednak poznać zasady, na jakich to miałoby funkcjonować.

Wybudowanie wirtualnych Katowic na początku będzie kosztowało kilkanaście tysięcy zł. To promocyjna cena za stworzenie pierwszej tzw. wyspy. Następne wyspy mogą być droższe.

(...)
Krzysztof P. Bąk

Całość na
Data: 2008-06-19, 15:00
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 42
Wyświetleń 3241

Zobacz cały wątek

Szanowni Koledzy,
Do wypowiedzi ELEKTROBRAM -
1. Domy handlowe - nie sprecyzowałem swojego zdania -
- CASTORAMA - (to jedyny zasadny przykład więc proszę nie odbierajcie tego jako formę reklamy) jako jedyna sieć oferuje napędy BFT - DEIMOS BT KIT, PHOBOS KIT, EOS BT - czy możemy je nazwać innymi, okrojonymi? Tak! Ale czy możemy o nich powiedzieć przestarzałe? Nie zgadzam się. Okrojone do 1 pilota, bez włącznika kluczowego - DEIMOS BT MINI KIT - 2 piloty, fotokomórki, silnik, centrala, mocowania - nie licząc listwy zębatej dostajemy wszystko co jest nam potrzebne - zestawienie identyczne do lub bogatsze jak CAME BXA, FAAC 740 czy NICE ROBUS 350. Cena! Mordercza! Zabija zasadność współpracy z BFT Polska. Podejście do klienta? FATALNE!!! Również w BFT POLSKA...
2. Leroy Merlin, Praktiker, OBI - producenci: Somfy, Mhouse, Avidsen... Zgadzam się NO NAME, szmira i traktowanie nas, Polaków przez wielkie koncerny jak obywateli 3 świata. Wielu się nabrało, nabiera, nabierze i prawie wszyscy tego żałują. Obecność w sieci handlowej to dla producentów najtańsza forma reklamy. Jasne, nie można nie wspomnieć o wszystkich udogodnieniach: HOT LINE, Sieć Serwisowa, piloty, bramy, kolejne napędy które przy zakupie jednego "paskudztwa" dostajemy "za darmo". Nie ma nic za darmo, nigdy nie było i chociaż nasz język nie należy do martwych ja twierdzę że nigdy nie będzie.
Ale nie chciałem Was zanudzać.

czupurny13
Nie chcę nikogo przekonywać że to, co mam w magazynie jest najlepsze - nie jest.
Moje opinie powstają z:
1. Od 8 lat moim hobby, pasją i sposobem na utrzymanie siebie i rodziny jest automatyka
2. 3 lata temu udowodniłem wszystkim, którzy w to nie wierzyli a nikt nie wierzył że można z no name zrobić lidera w branży "markecianej" - MOŻNA. Napracowaliśmy się wdrażając cały pakiet narzędzi wspomagających handel nowoczesny, budując kompletne i na tamte czasy niewiarygodnie nowatorskie podłoże dla obcych najeźdźców tworząc od podstaw całe podłoże przed i posprzedażowe - marketing, Hot Line, makiety, ekspozycję, pojazdy pokazowe, sieci serwisowe, instrukcję obsługi itd. itp. Dziś, również dzięki temu potrafię dostrzec różnice pomiędzy lepszym i gorszym produktem ponieważ nigdy nie zdarzyło się aby one wynikały tylko i wyłącznie ze specyfikacji technicznej.
3. Panowie, jesteście o wiele bardziej doświadczeni niż ja - skąd ta niechęć do BFT?
Naprawdę jedynymi akceptowanymi napędami są FAAC, NICE, CAME, BENINCA?

pozdrawiam
Data: 2007-05-09, 12:01
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 20
Wyświetleń 2291

Zobacz cały wątek

witam
ostatnio zauwazylem ze spora czesc potencjalnych klientow szuka czegos taniego .
Odwiedzaja domy handlowe i kupuja buble ktorych nikt im nie naprawi.

Kochani przeciez trzeba sie zastanowic przed kupnem automatyki(i nie tylko)
kto wykona serwis ewentualnie naprawi sprzet i czy jest w polsce siedziba firmy
ktora ma czesci zamienne.W domu handlowym nie ma serwisantow!!!!
tam sie liczy sprzedaz i do widzenia!!!
Data: 2006-03-11, 18:58
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 7
Wyświetleń 843

Zobacz cały wątek

Ja wiem gdzie jest ten kiosk, ale musze sie przyznać, że nigdy tam nie byłam, a często przeciez tamtędy przechodze, wynika to moze z mojego jeszcze krótkiego życia Tak to jest jak małe sklepy, kioski itp. zastępują domy handlowe, super markety itd.

Po przeczytaniu tego artykułu chyba sie wybiorę do kiosku pana Dudka
Data: 14-11-2006, 16:23
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 21
Wyświetleń 1996

Zobacz cały wątek

rotfl.. Coraz wiecej kamienic jest odnawianych, a np H&M na Stawowej przypomina mi Paryskie domy handlowe, naprawde fantastycznie wykorzystane miejsce! Tak samo na 1 maja coraz więcej restaurowanych budynków.. a na rondo trzeba jeszcze poczekać Ale już Sokolską odblokowali wiec o jedną ulicę wiecej
Data: 2005-12-30, 21:10
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 25
Wyświetleń 1190

Zobacz cały wątek

Informacja dla niezorientowanych:

Second Life to forma gry MMO. SL nie stanowi jednej rzeczywistości - światów jest wiele i ich różnorodność potrafi zaspokoić najwybredniejsze gusta. Są restauracje, domy handlowe, galerie sztuki, sklepy, domy rozpusty czy plaże dla nudystów. Oczywiście przez cały czas można wchodzić w interakcję z innymi graczami.

Przy rozpocząciu gry tworzy się postać, którą rozwija się aż do chwili rezygnacji z udziału w zabawie. Możliwości kreacji są bardzo duże. Widziałem już ludzi w stylu gangsta rap, obwieszonych złotem, człowieka-niedźwiedzia, człowieka-skrzynkę, kilka aniołów, wampira (właściciela sklepu ze skrzydłami), etc. Większość graczy kreuje się na normalnie wyglądających, a i tu można decydować o własnej wysokości, kolorze i wyglądzie włosów, ubiorze, etc. Ja dla przykładu zafundowałem sobie ogon.

Świat SL można modyfikować i tu granicą jest jedynie wyobraźnia. Najpierw jednak trzeba mieć wykupiony teren oraz wszystko to, co do budowania świata jest potrzebne, a więc budulec i elementy, którymi się ten świat wyposaży. Do tego potrzebne są wirtualne pieniądze. Żeby je mieć, trzeba udać się do pracy lub też kupić walutę SL za prawdziwe $.

Gra jest wyłącznie w wersji multiplayer i pobiera się ją bez opłat. Stąd pewnie jej popularność. Second Life zaczyna być zjawiskiem społecznym. O wydarzeniach z tego świata informują nawet media (te prawdziwe). Co więcej, wiele prawdziwych firm czy instytucji ma swoje oddziały w SL, które można odwiedzić. Polska dopiero raczkuje. Jest kilka polskich klubów, kilka wirtualnych siedzib prawdziwych polskich firm czy chociażby oddział tygodnika "Przekrój".

Zacząłem się w to bawić przedwczoraj. Jeśli traktuje się to jak wycieczkę po dziwnych światach, jest nawet zabawne. Zdarzają się też przedziwne historie. Trafiłem raz do salonu ślubnego, gdzie można tańczyć w romantycznej atmosferze, w innym miejscu roznegliżowana kobieta zaproponowała mi masaż, a gdy przyznałem, że nie mam pieniędzy, była tak miła, że chciała zafundować mi drinka przy wirtualnym barze (wszystko kosztuje). Jeszcze gdzie indziej zostałem członkiem jakiegoś klubu, a w promocji otrzymałem darmową koszulkę z jego logo. Czy wspominałem, że można latać?

Minus tej gry to wszechobecne pieniądze. Dałoby się je zarabiać, ale większość zawodów dających znaczące przychody to praca z obrazem: projektanci ubrań i ciała. Chcesz mieć motyle skrzydełka? Nie ma problemu - kupisz je w wielu galeriach. A zarobi na tym projektant. Chcesz mieć piękną twarz? Wystarczy wyciągnąć portfel.

Kto ma ochotę, niech spróbuje. A możne nasi graficy klanowi mają ochotę stworzyć wirtualną siedzibę XIII Kohorty?

(polecam filmik na stronie głównej)
Data: 2007-03-26, 10:44
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 39
Wyświetleń 1006
"galerie" są dwie, bo jest Róza Wiatrów i ta koło Lidla i koło stadionu Kujawiaka, [Milenium sie chyba nazywa] ale to tylko po porostu wieksze sklepy, jakies tam domy handlowe i nie mają polotu do Copernicus/Toruń czy Rondo/Bydgoszcz[/url]

Zobacz cały wątek

"Szyj Kago, Chiny. Miasto które nigdy nie powinno było powstać. Pomieszanie Terakotowej Hegemonii Chin z poplątaniem Ligii Stanów Demokratycznych, komercyjne przyjemności osadzone na tradycyjnych fundamentach, hamburgiery jedzone patyczkami a Święta Herbatka podawana w automatach....łapiecie motyw.

Miasto rozbudowało się głównie dzięki trwającej od kilkunastu lat okupacji (zwanej inaczej misją pokojową) oddziałów LSD na południowych wyspach zajętych przez THC podczas Wielkiej Wojny 2 i 1/2. W tym też czasie wprowadzono tu porządek, alkohol, prostytucję, drogi, domy handlowe, narkotyki, hotele, kasyna, jazz, seryjnych morderców....łapiecie motyw. W sumie to jest obecnie najbardziej rozwinięte miasto w THC. Dlatego też oni chcą je odzyskać a mieszkańcy Szyj Kago nie chcą go oddać....no oprócz Ruchu Oparu Kago, paru abstynentów i misjonarzy.

W chwili obecnej mamy 11 lipca 1932. Jest gorący marcowy* wieczór, jednak nocna pora nikogo nie przekonuje do opuszczenia targowisk, pubów, domów publicznych, całodobowych bibliotek dla poszukiwaczy, cel więziennych itd. Szczególnie że wieczór jest zaskakująco ciepły.

Jednak wszyscy wiemy że jest to wstęp do kryminału "Noir" dlatego też już się domyślacie że ktoś zginie, co? A tutaj macie wał! Ha-ha!

Nie, skupmy się raczej na małej, pokrętnej i ledwo widocznej (sorry, lepszego zoom'a wymyślą dopiero za parę lat) postaci przyczajonej w koronie drzewa na terenie posiadłości Oficjalnego Prezydenta i Urzędującego Magnata miasta Szyj Kago, Mara Hu-Łana I. Postać ubrana na czarno przyglądała się jednemu z okien, używając do tego lornetki of kors, w którym akurat paliło się światło. Nagle zesztywniała, w jej oczach widać było zdumienie. Jakby właśnie zobaczyła....

Parę minut później postaci już nie było. Kamerzysta poszedł się odlać więc nie wiemy kiedy znikła, tym bardziej strażnicy których psy nie za bardzo umiały znaleźć jakiekolwiek ślady. W sumie to były psy do wykrywania narkotyków....ćwiczone oczywiście wg. tradycji na opium. Więc nikt nie liczył na to że coś wywęszą.

Lecz noc szybko ustępuje miejsca dniu. A za dnia budzą się skacowani płatni obrońcy prawa, zwani w niektórych, bardziej przychylnych, kręgach detektywami.

Światła....kamera....akcja!"

* - ta, marcowy, nie podoba się?

EDIT:
TAK, TO JEST WSTęPNIAK! Ma was wprowadzić w mroczny świat Szyj Kago. Dzisiaj o 22:00 odpalamy!
Data: 2008-08-04, 13:32
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 24
Wyświetleń 445

Zobacz cały wątek

Hej wszystkim. Chciałam się dowiedzieć gdzie znajduje się Factory i czy warto przyjechać na zakupy? Bo dowiedziałam się od znajomej że można tanio kupić ubrania. A może znacie jakieś fajne sklepy, domy handlowe w Piastowie bądź w okolicy? Z góry dziękuje za odpowiedź.
Data: Wt, 4 mar 2008, 10:30
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 6
Wyświetleń 846

Zobacz cały wątek

Cytat: http://www.gp24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20080206/SLUPSK/73286552

- Słupsk jest miastem bez serca - mówi Elżbieta Szalewska, architekt i urbanistka.
- Czy Słupsk ma swoje centrum?

- Już nie. Trzy lata temu większość z 300 mieszkańców Słupska na to pytanie odpowiedziało, że centrum miasta kojarzy im się z ulicą Wojska Polskiego. Ciekawe jest, że mieszkańcy osiedla Niepodległości uważali, że centrum Słupska znajduje się w hipermarkecie Real w Kobylnicy.

- No nie! w Realu?!

- Trzeba powiedzieć wprost, że tradycyjne, historyczne centrum Słupska po prostu straciło swoją funkcję. Nie ma w nim sklepów, czy instytucji, gdzie ludzie mogliby się ze sobą spotkać. W efekcie wieczorem jest tu ciemno i nikogo nie ma.

- A funkcję centrum miasta przejmą hipermarkety?

- Tak. I to w kilku miejscach. Zauważmy, że duże domy handlowe powstają w bardzo różnych punktach miasta. W zasadzie wygląda to tak, jakby do urzędu przychodził inwestor, a magistrat przygotowywał mu do sprzedaży jakiekolwiek miejsce, które akurat ma na zbyciu.

- A to źle?

- W Europie Zachodniej tendencje są takie, żeby te obiekty centralne łączyć ze strefą dworców kolejowych. Żeby nie dopuszczać do dezintegracji centrum miasta. A w Słupsku? Przy torach jest dworzec, poczta, domy komunalne i pętla autobusowa, która nie wiadomo po co jest oraz Kaufland. Brakuje w tym wszystkim logiki i ładu architektonicznego. Nie wspominając o tym, że zarzuca się pomysły służące mieszkańcom. Na przykład o połączeniu podziemnym Zatorza z ulicą Wojska Polskiego mówi się już 30 lat. I co? I nic.

- Bardzo mocna krytyka.

- Czasami mam wrażenie, że rozwój Słupska planują ludzie, którzy tu nie mieszkają. Na przykład umiejscowienie wielu hipermarketów przy ulicy Szczecińskiej, czyli ulicy tranzytowej spowoduje olbrzymie problemy komunikacyjne. Tego rodzaju decyzje będą skutkować negatywnie w rozwoju miasta przez następne kilkadziesiąt lat.

- Negatywne tendencje można zawsze zatrzymać.

- Tak. Uważam, że należałoby bardzo szybko zacząć politykę porządkowania zaplecza ulicy Wojska Polskiego. Tu w podwórkach są węglowe komórki, przypadkowe obiekty, które mogłyby się stać sklepami czy kawiarniami. Historyczne centrum w Słupsku istnieje, ale znika z ludzkiej świadomości. Dzięki takim działaniom można jeszcze wiele zmienić.

- Podobnie jak w komunikacji.

- Miastu potrzebny jest nowy most na rzece i stworzenie sieci ulic obwodowych dla śródmieścia, na przykład przez Paderewskiego, czy połączenia ulic Gdańskiej z Kaszubską przez Hołdu Pruskiego. Grzechem będzie duże centrum przy ulicy Tuwima bez rozwiązania aktualnych problemów komunikacyjnych.

Michał Kowalsk

Data: 2008-02-17, 21:37
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 1
Wyświetleń 214

Zobacz cały wątek

tak. tak jak w Rynku

tam powinny być apartamenty jako funkcja dodatkowa. przeczytaj Wrocław na drodze ku nowoczesnemu city. Mieszkancy Starego Miasta wynosili się na Przedmieścia, a na ich miejsce powstawały Biura, Domy Handlowe, Usługi. Naturalnie, część zostaje. Ale proporcje są inne, niż w CP. Póki co, w ST i CP PUM bedzie wiekszy niz biura.
Data: środa, 21 maja 2008, 11:39
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 397
Wyświetleń 31994

Zobacz cały wątek

Nie wiem czy coś się zmieniło od września 2005 kiedy byłem w Jerozolimie i co do wiadomości witek30, to również do mnie docierały że do Betlejem nie można dotrzeć autobusem z Jerozolimy, okazało się inaczej. Samo Betlejem jest położone ok. 10-15 min jazdy autobusem od Jerozolimy. Kursuje tam autobus nr 124 - zwykły miejski - koszt 3,5 NIS. Przystanek początkowy i końcowy znajduje się na dworcu jakieś 50 m na prawo wychodząc ze Starej Jerozolimy przez Jaffa Gate. Autobus przejeżdża przez check-point, który znajduje się na rogatkach Jerozolimy, pasażerowie wysiadają i przechodzą kontrolę, sprawdzane dokumenty i torby. Mnie ta procedura ominęła. Następnie wsiadamy do autobusu i jedziemy do końcowego przystanku, który znajduje się tuż przy wjeździe do Betlejem przy niesławnym murze Sharona i od razy wchodzi się do miasta dzielnicy mieszkalnej, dalej chcąc odwiedzić Bazylikę Narodzenia należy skręcić w lewo, przy samym wejściu do Betlejem czekają taksówki w tym wieloosobowe, można jednak przespacerować się choć kawałek i obejrzeć sobie jak wygląda mur i wieżyczki strażnicze. Powrót z przystanku na którym się wysiadało, procedura powrotna podobna do tej opisanej powyżej.

Co do kwestii bezpieczeństwa, ja osobiście nie czułem zagrożenia bombowego. Niemal każde miejsce publiczne dworce, domy handlowe są chronione nie wejdzie się bez sprawdzania bagażu i bramki, ale oczywiście zagrożenie istenieje czego potwierdzeniem są udane zamachy. Inaczej to wygląda w tv kiedy pokazują sceny z miejsca zamachu a inaczej jak się jest na miejscu i nie ma do czynienia z choćby podobnymi obrazkami.

Po niemal 2 tygodniach pobytu w krajach arabskich wjechałem do Izraela i ... poczułem się jak w Europie i to nie wschodniej tylko zachodniej i to jeszcze tej bogatszej, rozkłady jazdy, metki z cenami w sklepach, czysto i nikt nie naciąga w autobusach czy taxi to wszystko bardzo odróżnia Żydów od Arabów. Polecam Izrael każdemu. A co do cen, są wyższe niż w Polsce - generalnie i trzeba to uwzględnić w budżecie wyjazdu.
Data: So sty 07, 2006 1:34 pm
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 23
Wyświetleń 5387

Zobacz cały wątek

Dużo osób piszących na forum pracuje,mieszka,lub uczy się w Wawce a więc zapewne wiecie gdzie można się tanio i dobrze ubrać w Wawie? Jakie sklepy,domy Handlowe polecacie? W Siedlcach nic nie ma w naszych sklepach,a ceny są kosmiczne,a więc wolę poświęcić jeden dzień i jechać do Wawki na zakupy.
Data: Pon Lis 05, 2007 1:43 pm
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 30
Wyświetleń 1535

Zobacz cały wątek

tak jak napisał klimecki odchudzone wersje bagnetowych pentaxow,

btw radze poszukać wersji reuveunion albo porst [niemieckie domy handlowe, ktore nadawały konstrukcjom m. in. pentaxa własne nazwy] tego samego szkła. Jakość nie będzie gorsza, a cena na pewno bedzie korzystniejsza. Jesli nie najwyższa połka to mysle, ze bedzie to dla Ciebie dobra alternatywa
Data: 2006-10-27, 20:14
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 10
Wyświetleń 1216

Zobacz cały wątek

"galerie" są dwie, bo jest Róza Wiatrów i ta koło Lidla i koło stadionu Kujawiaka, [Milenium sie chyba nazywa] ale to tylko po porostu wieksze sklepy, jakies tam domy handlowe i nie mają polotu do Copernicus/Toruń czy Rondo/Bydgoszcz[/url]
Data: 2006-07-18, 20:53
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 41
Wyświetleń 2319

Zobacz cały wątek

Cytat: btw radze poszukać wersji reuveunion albo porst [niemieckie domy handlowe, ktore nadawały konstrukcjom m. in. pentaxa własne nazwy] tego samego szkła. Jakość nie będzie gorsza,Nie polecalbym. To na 90% nie bedzie to samo szklo, a jesli nawet, to z odpadow kontroli jakosci.

Pentax moze i oszczedzal na powlokach / konstrukcji, ale przynajmniej mechanike i kontrole jakosci mial w porzadku
Data: 2006-10-27, 23:07
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 10
Wyświetleń 1216

Zobacz cały wątek

Cytat:

Teraz pytanie kolejne. Mamy domy handlowe i banki.Świata earthdawna nie znam dość dobrze ale banki to napewno już są?
Data: 2007-01-30, 09:54
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 35
Wyświetleń 3781

Zobacz cały wątek

2008-10-14
Puls Biznesu

Arystokracja wraca do łask

Za dwa lata pierwsze zrewitalizowane handlowe zabytki otworzą swe podwoje

Nowa Renoma będzie liczyć 100 tys. mkw.

W czasach, gdy je budowano, były same dla siebie klasą. Dziś, po latach zapomnienia, dawne domy handlowe rozpoczynają nowe życie.

Spółka Centrum Development & Investments, która jest ich właścicielem i zarządcą, rozpoczęła rewitalizację. Skala przedsięwzięcia jest ogromna. Chodzi o 20 obiektów w piętnastu miastach Polski. Do 2013 roku 13 z nich doczeka się rewitalizacji i rozbudowy.

Wśród nich są zarówno budynki wybudowane przed wojną, jak i te, które powstały w czasach PRL. Cały proces potrwa lata.

Nowa jakość

Na początek metamorfozę przejdą wrocławska Renoma, poznański Okrąglak, Posejdon w Szczecinie, a także Dukat w Olsztynie i dom handlowy Jedynak w Bydgoszczy. Rewitalizacji doczeka się też podobny obiekt w Kielcach.

Według planów firmy CDI Renoma zamieni się w luksusowy dom handlowy, a Okrąglak — w nowoczesny biurowiec, podobnie jak Posejdon w Szczecinie. Handlowe funkcje zachowają za to m.in. Dukat w Olsztynie i bydgoski Jedynak.

— Chcemy je przywrócić do życia, tworząc nową jakość w istniejącej przestrzeni

Kontynuacja

To niezwykle trudne, bo każdy z rewitalizowanych budynków ma wyjątkowe miejsce w historii — tłumaczy Agata Mikołajczak, dyrektor PR w firmie CDI.

Jej zdaniem, dawne domy handlowe tylko na tym zyskają. Po rewitalizacji zmieni się nie tylko ich wygląd, lecz także powierzchnia, a często i przeznaczenie gmachów.

Przykład? Budynek wrocławskiej Renomy. Powstał w 1930 r. Był wówczas największym i najnowocześniejszym domem handlowym w tej części Europy. O jego ówczesnym komercyjnym sukcesie zdecydowały niebanalna architektura, nowoczesne wyposażenie i bogaty asortyment.

Dziś ma być podobnie. Współczesny projekt mo- dernizacji i przebudowy zakłada renowację istniejącego budynku i dobudowanie do niego nowej części. Renoma po rozbudowie będzie miała dwukrotnie większą powierzchnię, niemal 100 tys. mkw. Galeria handlowa na pięciu kondygnacjach pomieści niemal 120 markowych sklepów i butików na powierzchni 31 tys. mkw. Na trzech górnych piętrach zabytkowej części zaplanowano ponad 10 tys. mkw. powierchni biurowej, gdzie siedzibę znajdzie m.in. centrum finansowo-księgowe firmy Hewlett-Packard, zlokalizowane w Renomie już od kwietnia 2005 r.

Atutem wszystkich obiektów należących do CDI jest doskonała lokalizacja. Znajdują się w samych centrach miast, co sprawia, że są atrakcyjne zarówno dla najemców, jak i klientów. Prestiżowe ulice przyciągają z kolei znane i luksusowe marki. — W Renomie pojawią się firmy, które dotąd nie były znane na polskim rynku, m.in.: Massimo Dutti, River Island, EXI Sport, Aerosoles, +IT, Turnover, 039 dcm, Pinko, Marino Fabiani, Peak Performance, PDH, Arrow, Bodique, Liu Jo, Coccinelle, Hegos, ELC, Ladybird itd. — wylicza cierpliwie Agata Mikołajska.

Czy pojawienie się nowych marek oznacza, że domy handlowe będą konkurować ze współczesnymi gigantycznymi galeriami handlowymi?

— To raczej uzupełnienie oferty. Wiele marek znajduje się zarówno u nas, jak i w innych dużych galeriach handlowych i nie ma w tym sprzeczności — podkreśla przedstawicielka firmy CDI.

Jej zdaniem, proces rewitalizacji domów handlowych, który idzie w parze z ożywieniem centrów miast, dopiero się zaczyna. Dlatego całe przedsięwzięcie potrwa lata.

Puls Biznesu
Data: wtorek, 14 października 2008, 00:34
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 214
Wyświetleń 38260

Zobacz cały wątek

Te dwa przedwojenne, duże domy handlowe na pierwszym planie na zdjęciu, też mogliby odremontować. Pieknie by się prezentowały, w połączeniu z odremontowaną Renomą.
Data: poniedziałek, 1 września 2008, 22:07
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 5
Wyświetleń 565

Zobacz cały wątek

Wrocławskie stacje kolejowe doczekają się remontu. Odnowienie dworców będzie możliwe dzięki umowie zawartej między miastem a PKP S.A.

Dworce do remontu

Porozumienie pozwala na pokrycie części kosztów inwestycji z budżetu. Umowa stanie się podstawą prawną finansowania remontów na kolei. – Powstanie zespół roboczy, który ustali listę wspólnych nieruchomości i zadań do wykonania – mówi Michał Wrzosek z PKP.
Niezależnie od umowy, PKP planuje przeprowadzenie remontów na dworcu Wrocław Główny. Inwestycję wartą kilkadziesiąt milionów złotych sfinansuje kolej. Potwierdza to Teresa Kalisz, dyrektor projektu: – Decyzję przyspieszyło przyznanie Polsce mistrzostw Euro 2012. Dzięki temu PKP może starać się o pozyskanie środków unijnych z programu Infrastruktura i Środowisko.
Na przełomie sierpnia i września PKP ogłosi przetarg na wykonanie projektu. W kolejnym przetargu wyłoni wykonawcę.
Przygotowania zajmą sporo czasu. Dyrektor Kalisz przewiduje, że prace budowlane mogą ruszyć dopiero pod koniec 2008 r. lub na początku 2009 r. – Potrzebujemy trzech lat na remont, który skończy się przed piłkarskimi mistrzostwami – dodaje.

Będą jak nowe

Dworzec Główny ma zmienić się nie do poznania. Zgodnie z planem, stanie się nowoczesnym centrum obsługi pasażera. Wygląd zmienią wiaty peronowe, przejścia podziemne i hol. Wewnątrz ma być czysto i bezpiecznie. Gmach zyska nowoczesny system monitoringu, nowego blasku nabierze też elewacja.
Do 2012 r. swoją szansę dostaną również mniejsze wrocławskie dworce kolejowe. PKP zamierza zdobyć środki na remont stacji Mikołajów, Żerniki, Pracze czy Kuźniki.
Na współpracy skorzystają obie strony: odnowione dworce poprawią wygląd miasta, a kolej będzie mogła uregulować długi. W zamian za umorzenie zaległego podatku, PKP przekaże miastu niektóre zadłużone nieruchomości. – Dotyczy to kilkunastu niewielkich terenów na terenie Wrocławia – tłumaczy Wrzosek.

Ruch na Świebodzkim

Władze Wrocławia i PKP planują również wyremontować Dworzec Świebodzki i jego najbliższe otoczenie, aby przywrócić ruch podmiejski na tej stacji. To część planu dotyczącego budowania sieci aglomeracyjnej na terenie miasta i okolic. W tym celu opracowano już studium wrocławskiego węzła kolejowego. Na jego podstawie powstaną linie aglomeracyjne.

Biznes wokół dworców

- Wojciech Adamski, wiceprezydent Wrocławia
– Poza remontem Dworca Głównego miasto jest zainteresowane odnowieniem wszystkich czynnych dworców. Wyremontowane miejsca mogą zmienić się w przynoszące zyski centra komercyjne – wokół dworców powstaną apartamentowce, hotele czy domy handlowe. Dzięki umowie miasto będzie mogło wpływać na plany inwestorów dotyczące zagospodarowania terenu.

Razem łatwiej

- Jarosław Adwent, dyrektor zarządzania nieruchomościami PKP S.A.
– Umowa pozwala nam uniknąć długich sporów w sądach o kwestie własności, a to przyspieszy remonty. Dzięki porozumieniu będziemy mogli zająć się wspólnym poszukiwaniem inwestora, a miasto zyska prawo do współdecydowania o tym, co powstanie na odnowionych dworcach.

(MAG, MZ) - Słowo Polskie Gazeta Wrocławska

http://wroclaw.naszemiasto.pl/wydarzenia/748104.html
Data: wtorek, 10 lipca 2007, 14:06
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 4841
Wyświetleń 722741

Zobacz cały wątek

Tak, zdecydowanie!
domy handlowe powstają jak grzyby po deszczu niby pracy nie ma, ale pewnie i tak pełno ludzi będzie chodzić i kupować
Data: 2008-08-14, 14:30
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 42
Wyświetleń 3361

Zobacz cały wątek

witam

pomysł ciekawy mamy klienta który wykonał taka bramę o wymiarach ok 6m szer na 3m wys i zlecił nam zautomatyzowanie jej.

brame wykonał z paneli wypełnionych pianka (z paneli tych stawia się domy handlowe i magazyny) mechanizm przesuwania oparł na zastosowaniu wózków górnych wewnątrz profila półzamknietego a w dolnej części zastosował prowadnice i dwa kółka prowadzące.

założyliśmy do tego automat przesuwny beninca w dolnej części bramy troche było z tym problemów ze względu na brak możliwości dospawania listew zebatych z powodu niewielkiej grubośc materiału i pianki w środku.Ale zastosowalośmy śruby zamkowe i przykręcalismy listwy do bramy.Już dwa lata to działa
Data: Środa 20:49, 24 Październik 2007
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 1
Wyświetleń 1020

Zobacz cały wątek

Witam, chcielibyśmy przestrzec Państwa i uczulić na kontakty handlowe z firma PRYM Sp. z o.o. z Katowic. Jest to deweloper który buduje domy i mieszkania za pieniądze swoich dostawców. Prezes tej firmy nie płaci swoim dostawcom nawet przez kilka miesięcy, tłumacząc się trudnościami ze sprzedażą wybudowanych przez siebie domów. Chociaż w rzeczywistości jest zupełnie inaczej.

P.S. Oferujemy kupno wierzytelności od wszelkich przedsiębiorców, którym spółka PRYM zalega z płatnościami. Zainteresowanych prosimy o kontakt: (0 32) 777 10 59
Data: Piątek 13:29, 05 Styczeń 2007
 
Wątek: Zobacz temat
Wyświetleń 1882

Zobacz cały wątek

Po przeczytaniu "bogatego ojca"zainteresowałem się tematem nieruchomości,bo w inne aktywa inwestuję już od jakiegoś czasu.

Interesuje mnie jednak jaki rodzaj nieruchomości bardziej opłaca się kupować w celu zwiększenia przychodu pasywnego-czy są to mieszkania,domy,lokale użytkowe (handlowe).

Przypuszczam,że mieszkania pod wynajem to tylko w dużych miastach typu Warszawa,Kraków ,Trójmiasto,Poznań,Wrocław.
Ze względu na duże skupisko popytu w postaci studentów oraz przedstawicieli biznesu.

Jakie jest Wasze zdanie na ten temat-proszę o każdą radę.

Pozdrawiam
Data: Pon Lip 26, 2004 21:12
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 4
Wyświetleń 1624
Witam, chcielibyśmy przestrzec Państwa i uczulić na kontakty handlowe z firma PRYM Sp. z o.o. z Katowic. Jest to deweloper który buduje domy i mieszkania za pieniądze swoich dostawców. Prezes tej firmy nie płaci swoim dostawcom nawet przez kilka miesięcy, tłumacząc się trudnościami ze sprzedażą wybudowanych przez siebie domów. Chociaż w rzeczywistości jest zupełnie inaczej.

P.S. Oferujemy kupno wierzytelności od wszelkich przedsiębiorców, którym spółka PRYM zalega z płatnościami. Zainteresowanych prosimy o kontakt: (0 32) 777 10 59

Zobacz cały wątek

Vivane podzielone jest na dwie części - Stare miasto, czyli therańską część Vivane oraz barsawiańskie Vivane.
W sercu Starego miasta położony jest Pałac Gubernatora (aktualnie Kypros), Wiszące Zigguraty (piramida pokryta roślinami), Recytatorium i Sala koncertowa.
Kolejną dzielnicą Starego miasta jest dzielnica portowa. Ciekawsze miejsca to Przystań i Dół, w którym organizowane są walki gladiatorów.
Dzielnice handlowe to głównie targi, wiele sklepów i gospód. Są tu również stocznie T'ssisskara i Zwierzyniec w którym można obejrzeć i kupić zwierzęta z całego świata.
W dzielnicy północnej są zagrody niewolników, sala zatrudnienia Adagira, który pośredniczy w wyszukiwaniu zleceń oraz pracowników i towarzystwo geograficzne.

Barsawiańskie Vivane składa się z:
Dzielnicy kupców - położona przy murze Starego miasta najbogatsza dzielnica barsawiańskiej części Vivane jest jej sercem handlowym. Znajduje się tu też Więzienie miejskie, Dom opowieści (nieudolna podróbka therańskiego recytatorium) i Sale zgromadzenia - siedzba najwżniejszych barsawian Vivane na czele z Quariquem Niezłomnym oraz gospoda Ogień Astendar.
Dzielnica rzeczna położona nad brzegiem rzeki Żywego ognia, to domy, kilka karczm, Sierociniec i Wieża Piór, w której Garawas Abarn, uczony prowadzi studia nad ptactwem.
Dzielnica wschodnia położona przy wschodnich wrotach wita przyjezdnych karczmami, targiem zwierząt, garbarnią. Znajduje się tu też Półksiężyc - teren obsadzony drzewami i krzewami zamieszkały przez elfy, które nie witają zbyt przyjaźnie przedstawicieli innych ras.
Zniszczona dzielnica to przede wszystkim ruiny powstałe w czasie walk z Horrorami, gdzieniegdzie prześwitują nawet podziemne tunele, które roozciągają się pod całym miastem. To tutaj położony jest cmentarz i tu wegetują najbiedniejsi. Kilka karczm zniszczonej dzielnicy to najpodlejsze jadło, napiwek i okazja do złapania kilku nowych szram.
Data: 2008-01-26, 13:28
 
Wątek: Zobacz temat
Wyświetleń 532

Zobacz cały wątek


Biznesowe eldorado przy DTŚ

Przy DTŚ coraz trudniej znaleźć wolną działkę. W Chorzowie w ostatnich pustych miejscach powstają biurowiec, hotel i domy meblowe. Teraz ręce zacierają włodarze Rudy Śląskiej, gdzie trasa otwarła dostęp do olbrzymich terenów inwestycyjnych

Największy plac budowy przy popularnej DTŚ jest teraz w Chorzowie. Na otwarcie czeka tam duży salon meblowy Black Red White, który wyrósł obok Castoramy. Kilkaset metrów dalej, tuż przy zjeździe na DTŚ z ulicy Bojowników o Wolność i Demokrację buduje się kolejny dom meblowy. Przy tym samym węźle firma Profit stawia czterokondygnacyjny biurowiec.

W październiku na działce przy ul. Dąbrowskiego ruszy budowa pierwszego w mieście luksusowego czterogwiazdkowego hotelu. Inwestorem jest katowicka firma Silesian Investment Center. W ośmiopiętrowym budynku będzie około 150 pokoi, a na ostatnich kondygnacjach będą również biura.

Przy tej samej ulicy, na skrzyżowaniu z Armią Krajową, firma Metropolis Nieruchomości Komercyjne przygotowuje się do przebudowy starego hotelu robotniczego z lat 50. Kompleksowa modernizacja ma podnieść standard budynku. Powstanie tam ponad 5 tys. m kw. wysokiej klasy biur i sal konferencyjnych. Obiekt przejdzie całkowitą metamorfozę - zniknie wysoki dach, a w jego miejscu pojawi się dodatkowa kondygnacja. Elewację przetną pasy ze szkła, pojawią się nowe okładziny i wykusze.

- Powierzchni biurowych klasy A i A+ brakuje na całym Śląsku. Poszukując ich, firmy często wyruszają z zatłoczonych Katowic w stronę miast sąsiednich, takich jak Chorzów, który ma znakomitą lokalizację i infrastrukturę drogową. DTŚ aktywizuje gospodarczo nowe tereny, nic więc dziwnego, że wzdłuż niej wyrastają centra handlowe, hotele i biura - mówi Marek Wollnik, wiceprezes Metropolis.

Źródło: Gazeta Wyborcza Katowice
Data: Nie Sie 03, 2008 9:53 pm
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 397
Wyświetleń 39992

Zobacz cały wątek

Cytat: Przedstawiciele inwestora zapewniają, że kształtem budynek nawiązywać będzie do kwartału wcześniejszej zabudowy tego miejsca

Cytat: wyburzonej - decyzją władz PRL - w latach 70. ubiegłego wieku

Cytat: Na nowy obiekt złożą się trzy bryły, połączone szklanymi arkadami.

Cytat: W przeszłości na obecnym Placu Kościuszki stały domy. Już na początku XX wieku były tam główne handlowe ulice należącego wówczas do Niemiec miasta.skoro staly tam domy to nie moglo byc ulic, najwyzej podworka na zapleczach domow. glowne ulice byly WOKOL dzisiejszego placu kosciuszki

5). "W latach 70., w związku z eksploatacją górniczą,"

czytaj: w zwiazku z polska rabunkowa eksploatacja wegla z filara ochronnego miasta, na dodatek metoda na zawal...

reszta tekstu obleci.
i tak to wlasnie jest jak ktos kto nie ma zielonego pojecia o czym pisze wstawia teksty do pap. potem na podstawie tego nastepni napisza notki w swoich gazetach i wyjdzie na to, ze agora powstaje wprost na kilku najelegantrzych ulicach bytomia, ktore zniknely bo gdzies w poblizu byla kopalnia, a przez glupich taksowkarzy nie udalo sie tego zbudowac wczesniej.

co nie zmienia faktu, ze klaszcze powstaniu agory, tylko to "pisarstwo" mnie mierzi
Data: Sro 22 Paź, 2008
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 400
Wyświetleń 48730

Zobacz cały wątek

Tak, ta gierka ze zbieraniem jajek jest nieśmiertelna. Co ja bym dał za takie coś teraz

- Pewexy i Baltony
- domy handlowe (w stylu łódzkiego uniwersamu)
- szok na widok pasty trzykolorowej Aquafresh
- serial 'Janka'
- Przyjaciele Wesołego Diabła
- poziomkowa pasta do zębów w metalowej tubce
- te stare domy wczasowe nad morzem
- pierwsze adidasy z napompowanym językiem (dostałem w 1 klasie podstawówki uwagę na lekcji za bawienie się... butem kolegi
)
- Dynastia
- lody z tych starych automatów
- pierwsze schody ruchome
- klocki Lego z Pewexu
- samochody Warszawa, Zaporożec, Wartburg, Oka, Nysa, Tarpan, Robur..
- pan przywożący pod blok mleko starą Syrenką
- papiery toaletowe na sznurku
- odtwarzacze video Orion i Otake
- kreskówki Hanna & Barbera na video
- SKO w szkole ;P
- zuchy
- bajki puszczane na gramofonie
- budki telefoniczne na te stare, wielkie monety
- stare zeszyty szkolne z matowymi okładkami
- satelita.. RTL, Sat 1, Pro7, Eurosport
- ta muzyczka ('polka') grana na klarnecie w Programie 1 PR - Lato z radiem;)

I mój bohater z dzieciństwa - Johny Rambo!
Data: Pon Kwi 09, 2007 09:36
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 35
Wyświetleń 1607

Zobacz cały wątek

Cytat: Po przeczytaniu "bogatego ojca"zainteresowałem się tematem nieruchomości,bo w inne aktywa inwestuję już od jakiegoś czasu.

Interesuje mnie jednak jaki rodzaj nieruchomości bardziej opłaca się kupować w celu zwiększenia przychodu pasywnego-czy są to mieszkania,domy,lokale użytkowe (handlowe).

Przypuszczam,że mieszkania pod wynajem to tylko w dużych miastach typu Warszawa,Kraków ,Trójmiasto,Poznań,Wrocław.
Ze względu na duże skupisko popytu w postaci studentów oraz przedstawicieli biznesu.

Jakie jest Wasze zdanie na ten temat-proszę o każdą radę.

PozdrawiamWitam!

Jest to pytanie w stylu:
- " Na czym bardziej zarabiaja piekarze: na bulkach czy tez na pączkach?"

Odpowiedz brzmi: to zalezy.

Policz, ile kosztuja nieruchomosci, ile mozesz z nich wyciagnac, ktore jest najlatwiej wynajac i z ktorych najlatwiej wyrzucisz wynajmujacych, jesli przestana Ci placic. Wez pod uwage rowniez przyrost wartosci nieruchomosci w czasie.

Wiem, ze sa to bardzo ogolne rady, ale temat jest zbyt obszerny, aby go opisac w jednym poscie.

Pozdrawiam!

Aleksander
Data: Pon Lip 26, 2004 21:51
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 4
Wyświetleń 1624

Zobacz cały wątek

Witam,
Jestem nowa na forum, gdyz chcialabym zapytać o wsze opinie na temat mojego pomysłu na biznes.
Kupilam mieszkanie na PASTERNIKU w Krakowie, inwestycja dopiero sie buduje, W OKOLICY są jedynie domy jednorodzinne, i nie ma żadnego sklepu.
Inwestor zamierza wybudować tam usługowe centrum handlowe, niezbyt duże nie bedzie to hipermarket.
Pomyślałam iż mozna wynająć małą powieżchnię w tym centrum i otworzyć sklep z dobrym i różnym pieczywem.
Co wy na to?
Chciałabym zweryfikować mój pomysł.

Dzięki ach21

[ Dodano: Wto Paź 03, 2006 4:58 pm ]
Wim ze nie ma problemu zdobyc dobrego dostawcę, ale
nie wiem czy ktoś z was ma doświadcznie jak moze to fynkcjonowac

[ Dodano: Wto Paź 03, 2006 5:05 pm ]
Wim ze nie ma problemu zdobyc dobrego dostawcę, ale
nie wiem czy ktoś z was ma doświadcznie jak moze to fynkcjonowac

[ Dodano: Wto Paź 03, 2006 5:06 pm ]
Wiem ze nie ma problemu zdobyc dobrego dostawcę, ale
nie wiem czy ktoś z was ma doświadcznie jak moze to funkcjonowac
Data: Wt, 3 paź 2006, 14:46
 
Wątek: Zobacz temat
Wyświetleń 1691

Zobacz cały wątek

Dorobili się fortun na budowlance

Na ich majątek zrzucamy się my wszyscy. Na potęgę kupujemy różne materiały i budujemy domy. Najbogatszy Polak, według Forbesa, ma już 7 miliardów zł. 11,5 mln zł dziennie zarabia na... kafelkach i artykułach sanitarnych.

Tak zawrotnej kariery w biznesie od dawna nikt w Polsce nie zrobił. Michał Sołowow, najbogatszy w tym roku Polak - jak wynika ze sporządzanej co roku listy "Najbogatsi w Polsce 2007" w magazynie Forbes - fortuny dorobił się na budowlance.

Najważniejszą firmą, spośród wielu, jakie ma Sołowow, jest Cersanit - producent kafelków i artykułów sanitarnych: umywalek, toalet, wanien itd. W ciągu roku zarobił dzięki niej ponad 4 mld zł więcej, niż miał w 2005 roku. Biznesmen ma też udziały w spółce Echo Investment, która stawia hotele, centra handlowe i biurowce.

To jednak nie jedyny przykład fortuny, zbitej dzięki branży budowlanej. Bogusław Cupiał, figurujący na 8. miejscu listy z 2,7 mld zł majątku, zajmuje się produkcją kabli, światłowodów i obrotem nieruchomościami. Z kolei Tadeusz Chmiel, 11. na liście ma 1,9 mld zł, ma fabrykę mebli Black Red White. A Jerzy Wiśniewski - 14. miejsce - zajmuje się budownictwem przemysłowym, czyli wykonuje m.in. instalacje gazowe.

Wymieniać można długo. Także na świecie najbardziej błyskotliwe, spędzające sen z powiek konkurentów, kariery finansowe zrobili ci, który postawili na dziedziny związane z budownictwem. Choćby Lakshmi Mittal, trzymający w garści gigantyczny koncern stalowy Mittal. Dzięki niemu zarobił 32 mld dolarów (ok. 96 mld zł) i jest, wedle listy amerykańskiego magazynu Forbes, 5. najbogatszym człowiekiem na świecie.

I tylko Bill Gates wciąż trzyma się na pierwszym miejscu z Microsoftem i 56 mld dolarów (prawie 170 mld zł) na koncie. Ale, jak wiadomo, bez komputerowów nic, nawet przemysł budowniczy, rozwijać się w tych czasach nie będzie.

Dziennik
Data: wtorek, 13 marca 2007, 10:40
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 8
Wyświetleń 2751

Zobacz cały wątek

Deweloperzy z Czech wybierają Polskę

15.01.2008 11:14 wtorek

Już wkrótce na polskim rynku mogą pojawić się dwaj prascy deweloperzy: ECM Real Estate i Sekyra Group. W pierwszym kwartale 2007 swoje przedstawicielstwo w Polsce otworzył także czeski holding EkonomickĂŠ stavby.

Z badań przeprowadzonych przez ASM – Centrum Badań i Analiz Rynku wynika, że Polakom brakuje nadal około 1,6 miliona mieszkań. Tymczasem czeski boom budowlany dobiegł najwyraźniej końca, a deweloperzy znad Wełtawy ruszyli na zagraniczne rynki. Polski rynek budowlany – z uwagi na swój rozmiar, to jeden z najważniejszych kierunków ich ekspansji.

ES Polska z czterema oddziałami w Bydgoszczy, Gdańsku, Warszawie i Wrocławiu jest obecnie największym w kraju inwestorem zastępczym budującym domy jednorodzinne. Wprowadzając bezpłatne usługi doradztwa kredytowego, chce budować co najmniej 100 domów rocznie. W Republice Czeskiej i na Słowacji, spółki holdingu EkonomickĂŠ stavby stawiają łącznie 300 domów jednorodzinnych każdego roku.

Zdaniem przedstawicieli firmy, w Polsce nie powinno być gorzej.

ECM Real Estate liczy na segmenty mieszkaniowe, powierzchnie biurowe i hotele średniej klasy. Jak podaje Czeska Agencja Wspierania Handlu CzechTrade, spółka bada możliwość przejęcia jednego z lokalnych przedsiębiorstw deweloperskich. Zainwestuje prawdopodobnie w jednym z dużych miast, poza stolicą.

Sekyra – największy czeski deweloper, zapowiada pojawienie się na polskim rynku w pierwszej połowie 2008. Grupa inwestuje przede wszystkim w budowę mieszkań i powierzchnie handlowe. W ciągu pięciu lat chce połowę swoich zleceń realizować za granicą. Obok Polski, zainwestuje także na Słowacji, Ukrainie, w Rumunii oraz Rosji.

http://www.inwestycje.pl/nieruchomosci/ ... 721;0.html
Data: sobota, 19 stycznia 2008, 21:38
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 992
Wyświetleń 97570

Zobacz cały wątek

To w zasadzie nie nius, ale za to bardzo sympatyczny felieton z dzisiejszej Gazety Wrocławskiej:

W mieście jak na wsi

Wrocław pnie się do góry. Dosłownie - wkrótce będziemy mieli najwyższy apartamentowiec w Polsce. Ale i pod każdym innym względem mamy aspiracje do bycia naj, naj. Chwalimy się, że mamy najlepsze kluby, a na festiwale ściągają do nas goście z całej Polski i z części Europy. Budujemy domy, remontujemy drogi. Kiedy wyglądam przez okno w redakcji, widzę kilkanaście dźwigów wyrastających nad dachy najwyższych bloków. I przeczuwam, że już niedługo każdy fragment przestrzeni zostanie zaanektowany przez biurowce, centra handlowe i nowe osiedla.

Ten rozwój cieszy mnie tym bardziej, że moja sytuacja jest coraz bardziej luksusowa. Bo niby mieszkam w mieście, ale tak jak na wsi. Sto metrów od domu pasą się sarny, w krzakach buszują jeże, a na rogu ulicy przesiaduje miejscowy lisek. Idąc z psem na spacer, zabieram ze sobą koszyk, bo a nuż w brzezince przy drodze trafią się kozaki. Do lasu mam rzut beretem, tyle samo nad rzekę. Chleb na zakwasie kupuję w miejscowej piekarni, a przy uliczce Wyboistej, która jest taka nie tylko z nazwy, rośnie najbardziej dorodna dzika róża - w sam raz na jesienną nalewkę. Dzieci szaleją nie na placach zabaw na zamkniętych osiedlach, ale w najdzikszych chaszczach. Tu "naj" są polne kwiaty, a do góry pną się na szczęście tylko drzewa.
A jednocześnie wystarczy wsiąść w tramwaj, żeby w czterdzieści minut dogonić tęsknotę za miejskim pędem. Usiąść w kawiarni na Solnym, pogapić się na kwiaciarki, zrobić zakupy w Hali Targowej, przejść się po Ostrowie Tumskim, wpaść do kina i wrócić. Na wrocławski dziki zachód - do Leśnicy.

Magdalena Piekarska - Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
Data: poniedziałek, 15 października 2007, 09:54
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 4841
Wyświetleń 722741

Zobacz cały wątek

Fadesa Prokom Polska zbuduje 4,4 tys. nowych mieszkań i domów
13:23, 18-04-2007
Komentarzy: 0
Zaktualizowano
(ostatnia modyfikacja:13:22, 18-04-2007)
Fadesa Prokom Polska zbuduje ponad 4,4 tys. domów i mieszkań we Wrocławiu i podwarszawskich Falentach - podała spółka w środowym komunikacie.
"Dwie z trzech nowych inwestycji zlokalizowane są we Wrocławiu. Pierwsza z nich dotyczy budowy 1,3 tys., druga około 3 tys. lokali mieszkalnych o różnym charakterze. Będą to mieszkania, jednorodzinne domy wolnostojące oraz domy w zabudowie szeregowej iĂĄbliźniaczej, wraz zĂĄpowierzchniami handlowymi" - napisano.

"Trzecia inwestycja realizowana będzie w podwarszawskich Falentach, w gminie Raszyn. Fadesa Prokom Polska zbuduje tam 149 domów w zabudowie bliźniaczej" - dodano.

Dotychczasowa działalność firmy, w której hiszpański deweloper Fadesa ma 51 proc. udziałów, a Polnord pozostałe 49 proc. koncentrowała się w Warszawie.

Najważniejsze z dotychczasowych przedsięwzięć Fadesa Prokom Polska, to osiedle Ostoja Wilanów, gdzie powstanie około 1790 mieszkań o średnim i wysokim standardzie, w tym mieszkania, apartamenty i strychy mieszkalne z tarasami, a także powierzchnie handlowe.

Polnord, którego głównym akcjonariuszem jest Prokom Investments, jest spółką odpowiedzialną za działalność deweloperską w grupie Prokomu.(PAP)

http://www.pb.pl
Data: środa, 18 kwietnia 2007, 14:19
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 4841
Wyświetleń 722741

Zobacz cały wątek

Cytat:
xx napisał/a:

i jak niby ta galeria ma przyciagnac inwestorow?Prosze zajrzyc do dzisiejszego dodatku GW poswieconego w calosci inwestycjim mieszkaniowym w Czestochowie. Sporo jest tego. Sa rozne projekty - mniejsze i wieksze.

W tym 2 naprawde duze calkowicie nowe projekty: jedno osiedle na Kazimierza (po bylej Koronie) i jedno na poludniu o nazwie Anielskie Wzgorza. Sa wizualizacje.

Pierwszy projekt bardziej realny, drugi moim zdaniem mniej. Oba projekty to kapital z zewnatrz.

To wszystko potwierdza ze w inwestycjach liczy sie efekt "snieznej kuli". Jak ktos juz zacznie, to potem jest tego zdecydowanie wiecej. Inwestycji roznych - przemyslowych, handlowych, mieszkaniowych.

W Czestochowie brak ludzi, inwestorow z kasa. Jedyna szansa to ludzie z zewnatrz. I praktycznie wszystkie liczace sie inwestycje sa dzielem nie-Czestochowian.

Czestochowian stac glownie na narzekania i emigracje. Domy, fabryki, centra handlowe musza im budowac ludzie spoza Czestochowy, ktorzy widza tutaj atrakcyjne miejsce dla wlozenia swoich pieniedzy.

P.S. Zreszta to nie pierwszyzna.

Szybki rozwoj Czestochowy w XIX stuleciu tez nie byl zasluga Czestochowian, tylko ludnosci naplywowej, w szczegolnosci Niemcow, Zydow, Rosjan, Polakow tez, ale nie z Czestochowy.

Ambicje Czestochowian nie wychodzily poza takie nieduze miasteczko.

: 2008-01-30, 16:27
Sadze ze ten post tak mial wygladac, stad edycja.
Data: 2008-01-30, 15:12
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 729
Wyświetleń 73642
Tak, ta gierka ze zbieraniem jajek jest nieśmiertelna. Co ja bym dał za takie coś teraz

- Pewexy i Baltony
- domy handlowe (w stylu łódzkiego uniwersamu)
- szok na widok pasty trzykolorowej Aquafresh
- serial 'Janka'
- Przyjaciele Wesołego Diabła
- poziomkowa pasta do zębów w metalowej tubce
- te stare domy wczasowe nad morzem
- pierwsze adidasy z napompowanym językiem (dostałem w 1 klasie podstawówki uwagę na lekcji za bawienie się... butem kolegi
)
- Dynastia
- lody z tych starych automatów
- pierwsze schody ruchome
- klocki Lego z Pewexu
- samochody Warszawa, Zaporożec, Wartburg, Oka, Nysa, Tarpan, Robur..
- pan przywożący pod blok mleko starą Syrenką
- papiery toaletowe na sznurku
- odtwarzacze video Orion i Otake
- kreskówki Hanna & Barbera na video
- SKO w szkole ;P
- zuchy
- bajki puszczane na gramofonie
- budki telefoniczne na te stare, wielkie monety
- stare zeszyty szkolne z matowymi okładkami
- satelita.. RTL, Sat 1, Pro7, Eurosport
- ta muzyczka ('polka') grana na klarnecie w Programie 1 PR - Lato z radiem;)

I mój bohater z dzieciństwa - Johny Rambo!

Zobacz cały wątek

Cytat: Samoobrona uderza w galerie handlowe
Tomasz Haładyj
2007-07-18, ostatnia aktualizacja 2007-07-18 20:49

Ustawa utrudniająca budowę hipermarketów i wielkich centrów handlowych nie powinna pokrzyżować planów galerii na dawnej wyspie przy ul. Krakowskiej. Ale i tak inwestorowi nie jest łatwo.
Napisaną przez Samoobronę ustawę podpisał prezydent RP Lech Kaczyński. Zacznie obowiązywać dwa miesiące po opublikowaniu, czyli na przełomie września i października. Wtedy utworzenie sklepu o powierzchni od 400 do 2 tys. m kw. będzie wymagało zezwolenia gminy, zaś jeszcze większych centrów handlowych - dodatkowo zezwolenia sejmiku wojewódzkiego.

W Częstochowie planowana jest budowa dwóch dużych kompleksów handlowych: w miejscu przewidzianego do rozbiórki Merkurego oraz na dawnej wyspie na Warcie na tyłach ul. Krakowskiej. Firma Polimeni, która zamierza inwestować w Alejach, ma już pozwolenie na budowę - jej restrykcyjne prawo nie dotyczy. A co z Globe Trade Center, które przymierza się do postawienia centrum handlowego na wyspie? Rada miasta uchwaliła plan zagospodarowania, dopuszczający tu taką inwestycję, po czym GTC otrzymało warunki zabudowy. Ale pozwolenia na budowę jeszcze nie ma.

- Uważamy, że procedura związana z budową galerii została wszczęta. A w takim wypadku - jak przewiduje nowa ustawa - postępuje się wedle dawnych przepisów - mówi Jarosław Kapsa z magistratu.

Mimo to przygotowania do inwestycji nie idą bezproblemowo. GTC zamiast wniosku o pozwolenie na budowę złożyło inny: o odstąpienie od części wymogów przeciwpożarowych, zawartych w rozporządzeniu ministra infrastruktury. Jak się dowiedzieliśmy, chodzi np. o długość korytarzy ewakuacyjnych czy odporność cieplną kanałów oddymiających. - Te sprawy nie leżą w kompetencji Urzędu Miasta, lecz ministerstwa. I tak odpowiedzieliśmy GTC, zaś firma skierowała wniosek do odpowiedniego resortu - mówi Sylwia Bielecka z biura prasowego Urzędu Miasta.

Jest nim teraz - po którejś z kolei reorganizacji rządu - Ministerstwo Budownictwa. Jego szef, Andrzej Aumiller, to polityk Samoobrony. Czyli partii nieprzychylnej wielkim centrom handlowym.

Jeśli ministerstwo nie spełni prośby inwestora, GTC będzie musiało zmienić projekt galerii handlowej. A na to potrzebuje czasu.

Urząd Miasta powtarza: nawet wówczas nowa ustawa nie obejmie inwestycji przy Krakowskiej.

Z firmą GTC nie udało nam się wczoraj skontaktować.

Globe Trade Center

Jeden z największych deweloperów w Europie Środkowej. Firma notowana jest na warszawskiej giełdzie. W stolicy ma Galerię Mokotów, w Krakowie Galerię Kazimierz, podobne obiekty w Czechach, Bułgarii, Chorwacji i na Węgrzech. GTC inwestuje też w biurowce i domy mieszkalne.

Źródło: Gazeta Wyborcza Częstochowa

Data: 2007-09-09, 19:41
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 277
Wyświetleń 48904

Zobacz cały wątek

DTC REAL ESTATE Wrocław

Nowe oblicze słynnej przedwojennej Renomy

Rozpoczyna się rozbudowa i rewitalizacja najsłynniejszego wrocławskiego domu handlowego Renoma. Obiekt zostanie oddany do użytku jesienią 2008 roku.

Obiekt został wybudowany w 1930 roku jako flagowy, luksusowy dom handlowy firmy Wertheim. W tamtym okresie był to najnowocześniejszy i największy dom towarowy w tej części Europy. Po wojnie odwiedzały ją setki wrocławian poszukując niedostępnych, gdzie indziej towarów, które oferowały Powszechne Domy Towarowe - w ten sposób została PeDeTem. W późniejszych latach mieszkańcy Wrocławia w plebiscycie postanowili nadać jej znamienną nazwę Renoma.

Nowe centrum handlowe po rozbudowie uzyska dwukrotnie większą powierzchnię całkowitą - niemal 100 tys. mkw. Galeria handlowa zajmie 31 tys. mkw. na niższych kondygnacjach obu części całego obiektu. Na wyższych kondygnacjach nowego skrzydła znajdzie się wielopoziomowy parking na 630 miejsc postojowych. Trzy górne piętra zabytkowej części to ponad 10 tys. mkw. nowoczesnych powierzchni biurowych, przeznaczonych dla centrum finansowo-księgowego firmy Hewlett-Packard, które mieści się w Renomie już od kwietnia 2005 r. Rozbudowa budynku Renomy nie jest nową ideą. Już sam architekt Hermann Dernburg, projektując dom handlowy dla Wertheima, zaplanował taką możliwość, przewidując dobudowanie dodatkowego nowego skrzydła w rejonie placu Czystego. Zaprojektowana teraz przez Pracownię Projektową Maćków, we współpracy z londyńskimi firmami Benoy i Arup, nowa część nawiązuje do charakteru zabytkowej Renomy horyzontalnymi podziałami elewacji ukształtowanymi przez szereg gzymsów, których forma i gabaryty kojarzyć się mogą ze skrzydłami. Zaprojektowana w oparciu o współczesne elementy architektoniczne, kontynuuje oryginalny zamysł projektanta, nie odtwarza jednak architektury z lat ubiegłych, lecz tworzy nową jakość, zachowując w ten sposób najważniejsze założenie i wartość budynku - nowoczesność i najwyższy standard na obecne czasy.

Wewnętrzna struktura, dobudowana część i rearanżacja Renomy będą nawiązywać do dziedzictwa ekskluzywnego stylu domu handlowego, zmieniając je w nowoczesnej formule w elegancką galerię handlową. Zaplanowano przestronne powierzchnie sklepowe w obu skrzydłach budynku (mieszczące ok. 120 sklepów i butików). Zaproponowano nowoczesne wykończenie wnętrz z użyciem szlachetnych materiałów - szkła, drewna i stali, a także dużą ilość przeszklonych przestrzeni zapewniających dostęp światła dziennego. Natomiast w zabytkowej części obok okien na całej elewacji są to wewnętrzne dziedzińce nakryte szklanymi świetlikami, a także nowe przeszklone atrium, które połączy reprezentacyjną frontową stronę nowego skrzydła z pierwotnym budynkiem.

http://www.gazetaprawna.pl/?action=show ... .2.0.1.htm
Data: wtorek, 11 września 2007, 11:36
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 214
Wyświetleń 38260

Zobacz cały wątek

Cytat: W Polsce jeszcze mało popularna technologia, ale warto nad nią sie zastanowić - może być dobra alternatywą dla kanadyjczyków, ze względu na wysoką trwałość a jednocześnie szybko i tanio można taki dom postawić...

Technologia może mało popularna, ale znana i stosowana w Polsce. Wystarczy w wyszukiwarce pisać "lekki szkielet stalowy" i już mamy na miary na firmy realizujące w tej technologi domy, pawilony handlowe, hale...
Data: Czwartek 8:27, 11 Grudzień 2008
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 9
Wyświetleń 776

Zobacz cały wątek

Spoko majonez Seth. Kupiłem, żeby spełnić swój obowiązek i wspierać PZ. ;] Właśnie przez to, że kilka tych świetnych pokazali (poza wspomnianymi, jest jeden czy parę podobnych cudeniek Kathy), zwróciłem tym większą uwagę na rysunki proste i toporne. Zacząłem powoli czytać (na razie wstęp - opowiadanie Złodzieja z zapadłej wioski, który przybywa do Kratas). No i zaczynam wyszukiwać błędy. Zrzucę je chłopakom do pliku, jak to zrobiłem z kompendiami (szkoda, że nie wszystkie poprawili i ludzie nadal podają na forum to o, czym Dammi już przecież wiedział, bo miał dane na tacy grrrr).

Teraz jak to wygląda. Sam podręcznik napisany jest podobnie, jak T:tDK albo ONoCF. książkę rozpoczyna wspomniane wyżej opowiadanie i wprowadzenie, po czym następuje historia (7 stron), dalej mamy życie codzienne w Kratas, miejsca godne uwagi, politykę wobec innych potęg politycznych i następnie gangi plus podrozdzialik jak można do nich wstąpić. W rozdziale o gangach opisane zostały też inne organizacje, jak kuźnie zbrojmistrzowskie, bandy najemników, łupieżcy orkowi, Ponury Legion. Domy kupieckie kończą rozdział o gangach, co wydało Mi się dośc zabawne i fajne, jak na opis miasta :D
nastepnie są dzielnice: HILLTOP (z pałacem Garlthika, jak sie nie mylę), CLIFFTOP (z jakimiś wieżami i posiadłościami szlachty), GREENMARKET (z młynem, browarem, gospodami, w tym Oil lamp Tavern, piekarniami itp). Kolejno dalej mamy: TEMPLE PLAZA (ze świątyniami Pasji sprzed Pogromu), STABLES (z oddziałami Czaskzowych Wilków i Kopijników Heroka oraz 6 opisanymi jednostkami najemnymi, zbrojowniami, stajniami), MERCHANTS ROW (rozmaite placówki handlowe, w tym dużo domów z Throalu, co Mnie zdziwiło itp historie), OLD KAER i UNDERCITY (katakumby i podziemia Kratas), SCRABLES, WAREHOUSE DISTRICT, SAFEHEARTHS i HAMMERSING to dzielnice z różnymi miejscami, których bliżej teraz nie okreslę. Dalej jest OUTSIDE KRATAS (11 stron) i pomysły na przygody (20 stron), na koniec oczywiście info do gry.
A teraz uciekam do pracy. Pa.
Data: 2008-12-14, 13:22
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 8
Wyświetleń 319

Zobacz cały wątek

Cytat: Blaszakami zwie się raczej markety, a tu chodzi o domy handlowe, które też od dawna buduje się bez okien. Takie budynki ich nie potrzebują, a wręcz przeciwnie, bo pomieszczenia bez okien są dla handlu bardziej funkcjonalne, a sztuczne światło pozwala na lepszą prezentację towarów.


Dziekuje serdecznie.
W swietle tego co napisalem wyzej akurat mi bylo potrzebne to pouczenie o korzysciach hodowli brojlerow.
Data: Pią Mar 07, 2008 3:43 pm
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 486
Wyświetleń 52271