Zobacz cały wątek

Moim dostawcą internetu jest 5com.
Od jakiegoś czasu kilka razy na godzinę zrywane mam połączenie.
Dziś ponad to wystapił problem z wysyłaniem poczty za pomocą Outlook Express.
Przy próbie wysłania poczty wyskakuje każdorazowo komunikat:

Nie można wysłać wiadomości, ponieważ jeden z odbiorców został odrzucony przez serwer. Odrzucony adres e-mail to: „marcin.golebniak@dswe.pl”. Temat 'praca zaliczeniowa', Konto: 'poczta.interia.pl', Serwer: 'poczta.interia.pl', Protokół: SMTP, Odpowiedź serwera: '450 Server configuration problem', Port: 25, Zabezpieczenie (SSL): Tak, Błąd serwera: 450, Numer błędu: 0x800CCC79

Taki komunikat pojawia się bez względu pod jaki adres wysyłam pocztę.

Dostawca internetu twierdzi, że wina przerw w dostawie i niemożności wysłania poczty leży po mojej stronie.
Czy na pewno?
Co Wy na to?
Data: Sro Sty 23, 2008 7:42 pm
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 235
Wyświetleń 31012

 

Zobacz cały wątek

Skontaktuj się z twoim dostawcą internetu. Będzie on musiał przekierować porty, a ty w konfiguracji tego typu gier wpiszesz port, który ci dostawca przydzielił.
Data: 07.02.2009 (So) 12:40
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 1
Wyświetleń 95

Zobacz cały wątek

Google i Skype zainwestowały 18 mln euro w mało znaną hiszpańską spółkę Fon Technologies, która umożliwia klientom dzielenie się bezprzewodowym dostępem do internetu.Czy w polskich miastach pojawią się darmowe łącza? - zastanawia się "Gazeta Wyborcza".

Madrycka firma Fon ma dopiero trzy miesiące, ale zdążyła już zrobić karierę. Z wątpliwego przedsięwzięcia lewicującego biznesmena Martina Varsavsky'ego stała się świetnie rokującym przedsiębiorstwem, w które chcą inwestować najwięksi gracze na internetowym rynku. Varsavsky chce dać ludziom darmowy internet. A właściwie namówić ich, żeby dostępem do internetu dzielili się z innymi. - Dzielić się znaczy żyć - cytuje popularne hiszpańskie przysłowie. Varsavsky stworzył już w Hiszpanii dwie duże firmy - operatora telefonii stacjonarnej Jazztel oraz Ya.com, popularny portal internetowy. Teraz dzięki firmie Fon chce opleść świat niewidzialną siecią bezprzewodowych łączy internetowych - czytamy w "GW".

Fon zrzesza internautów. Aby do niego wstąpić, trzeba mieć w domu albo biurze stały dostęp do sieci oraz radiowy router, czyli urządzenie, za pomocą którego można utworzyć bezprzewodową sieć WLAN. W ten sposób za pomocą technologii wi-fi można odstąpić część swojego łącza dowolnej osobie w promieniu 50 m.

- Idea zrodziła się, gdy zrozumiałem, że ludzie są różni i nie wszyscy chcą bezinteresownie dzielić się z innymi - tłumaczy Varsavsky.

Dlatego podzielił członków Fon, tzw. fonerów, na trzy kategorie: Linusów (od Linusa Torvaldsa, twórcy systemu Linuks), którzy godzą się bez pobierania opłat udostępnić swoje łącze i dzięki temu sami korzystają za darmo z łączy innych, oraz Billów (od Billa Gatesa), którzy za swoje usługi pobierają opłaty od trzeciej grupy - Alienów, czyli tych, którzy nie mają własnego dostępu do internetu, ale chętnie zapłacą za usługę. - Ludzie będą chętnie z niej korzystali, bo będzie tania. Dzień surfowania za ok. 2 dol. - mówi Varsavsky. Na razie z testowej wersji Fonu korzystają tylko Linusowie.

Aby przyłączyć się do ruchu, trzeba ściągnąć odpowiednie oprogramowanie dostępne na stronie en.fon.com, które działa na konkretnych routerach firmy Lynksys. Można je kupić na stronie internetowej Fon za 25 euro. To niska cena, bo Fon dopłaca do każdego z nich.

Przeszkodę w realizacji wizji Varsavsky'ego stworzyli dostawcy internetu - nie pozwalają swoim klientom na udostępnianie łączy poza jednym lokalem (domem albo biurem). Fon stara się ich przekonać do zmiany zdania, odstępując im część dochodu. Firma podpisała już odpowiednie umowy z GlocoNet, drugim co do wielkości dostawcą internetu w Szwecji, oraz amerykańskim Speakeasy.

- Operatorzy będą musieli zgodzić się na współpracę, bo w przeciwnym razie stracą klientów na rzecz tych, którzy z nami współpracują - zapewnia Varsavsky, który ma zamiar przekonać do swojego pomysłu największych graczy, takich jak hiszpańska Telefonica czy niemiecki Deutsche Telekom. - Negocjujemy z 15 operatorami na całym świecie. Jak tylko dojdziemy do porozumienia, będziemy mogli uruchomić odpłatne usługi - mówi Varsavsky.

Entuzjastycznie do pomysłu odnosi się dominujący dostawca internetu w naszym kraju Telekomunikacja Polska. - Jesteśmy otwarci na zmiany, bo każda działalność komercyjna, która przyczynia się do wzrostu popularności internetu wśród Polaków, jest dla nas w długim okresie korzystna - zapewnia rzecznik TP SA Barbara Górska. - Już teraz udostępniamy łącza klientom biznesowym, którzy potem odsprzedają swoje usługi - dodaje. Na razie najtańsze łącze, które można udostępniać bez ograniczeń, kosztuje w TP SA 169,58 zł miesięcznie przy umowie na dwa lata.

źródło Gazeta Wyborcza
Data: 06-03-2006, 11:13
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 1
Wyświetleń 669

Zobacz cały wątek

Schemat wygląda mniej wiecej tak:

internet ))))))) AP----switch------------serwer, moj komp i router

od dostawcy dostaje 3 publiczne adresy. na moim kompie wszystko pięknie działa, na komputeraz z poza routera też, gdy pinguje z serwera np. google to pingi ładnie odpowiadają. Firewall chyba w porządku bo na komputerach w sieci działa. Odblokowane porty: 80, 21, 443, 22. Teraz jak to pisze to wydaje mi sie ze problem tkwi u mojego dostawcy internetu, jednak moj dostawca internetu nie ma pojęcia o działaniu sieci i wynajmuje jakiegos admina jak cos sie psuje. Jednak dziwne jest to że po restarcie serwera wszystko działa. Czasami przestaje działać po kilku dniach a czasami po kilku minutach. Czy mój dostawca może coś blokować. Jeśli dzieją sie te bajki to z serwera moge pingować wszystko, a z poza sieci serwer nie jest widoczny.
Data: 2008-11-22, 16:33
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 5
Wyświetleń 388

Zobacz cały wątek

Cytat: "Następnie, niech $P1 oznacza adres IP pierwszego dostawcy a $P2 drugiego." - z kat ja mam wiedzieć jakie mój dostawca ma ip??
" Na koniec niech $P1_NET będzie siecią IP w której znajduje się $P1, a $P2_NET odpowiednio siecią IP w której jest $P2." - czyli ze brama?? jeśli tak, to ta podsieci co mam, czy dostawcy internetu??

Cytat: ip route add $P1_NET dev $IF1 src $IP1 table T1
ip route add default via $P1 table T1

-- dlaczego??

Zapomniałem jeszcze dorzucić, ze brama podsieci o 192.168.1.1

//poprawiłem tagi
ruun
Data: 2007-10-27, 15:32
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 12
Wyświetleń 6673

Zobacz cały wątek

już doszedlem do tego. Jeśli serwer nie ma żadnego ruchu to po pewnym czasie nie mozna sie do niego połączyć z poza sieci. Jeśli natomiast na serwerze są jakies aktywne połączenia, serwer jest bez problemu widoczny. Jeśli przestanie być widoczny dla świata i z serwera puszcze pinga do jakiegoś hosta który jest poza moją siecią, serwer od razu staje się widoczny. Moja sieć wygląda tak że dostaje od dostawcy 3 publiczne adresy jednym kablem, następnie rozdzielam swithem na 3 urządzenia. Czyli na serwer o który mi chodzi, router i mój komputer. Z mojego komputera serwer jest cały czas widoczny ponieważ łącze sie do niego bez pośredniczenia mojego dostawcy. Czy mój dostawca może mieć jakies zabezpieczenia które odcinają hosta od internetu jeśli nie robi on żadnego ruchu? Myślę aby jakoś sztucznie generować ruch np. napisanie w CRONIE skryptu który wysyła pingi. Czy to dobry pomysł?
Data: 2008-12-04, 19:09
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 5
Wyświetleń 388

Zobacz cały wątek

Twój router działa tak, że wpinasz go do sieci i sobie działa. Potem wpinasz do niego komputery, przez kabel albo wifi i one sobie działają. Tylko żeby zadziałały jest takie coś co się nazywa dhcp - taki protokół przekazywania konfiguracji sieci do urządzeń, które w niej są. Takie coś zapewne udostępnia Twój dostawca internetu, dlatego wpinasz router i ten działa, takie coś oferuje też Twój router, dlatego nie męczysz się z konfiguracją komputerów. Na tyle na ile się orientuję, niektóre ustawienia dhcp możesz podmienić z domyślnych na własne. Jedną z informacji przekazywanych są adresy DNS. Jeśli podmienisz w konfiguracji wspomniane adresy na te z OpenDNS, komputer domyślnie podłączony będzie z nich korzystał.
Z drugiej strony router to urządzenie sieciowe, domyślne ustawienia wielu z routerów przyjmują właśnie taki model, który Laptop krytykuje i nie rozumiem za bardzo, co w nich jest awaryjnego. U mnie działają bez zarzutu.
Data: 12-06-2008, 09:17
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 16
Wyświetleń 1348

Zobacz cały wątek

Taki szczwany Sith a nie wie? W skrocie chodzi o to by przy pomocy specjalnego oprogramowania surfowac po Internecie nie bezposrednio, ale przy pomocy innych komputerow w Internecie, ktore maja uruchomione specjalne oprogramowanie, np. wspomniane proxy. Efekt jest taki, ze twoj dostawca Internetu nie widzi ze sie laczysz z gejowo.pl, ale z jakims w ogole innym komputerem w Internecie. A admini gejowo.pl nie widza twojego adresu (no chyba ze oprogramowanie anonimizujace jest niedopracowane, co nie byloby takie dziwne), lecz adres komputera np. z Bangladeszu (nie mam nic do Bangladeszu, ale chcialem zeby zabrzmialo egzotycznie).
Data: 10.09.2008 20:45
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 17
Wyświetleń 871

Zobacz cały wątek

Czy ktoś ma doświadczenia z firmą Graficom? Z tego co mi wiadomo mieszczą się przy ulicy Siemianowickiej. Czy jest to dobry dostawca Internetu?
Ja wysłałem do nich maila z kilkoma pytaniami z zaznaczeniem, że jestem zainteresowany do korzystania z ich sieci, jednak żadnej odpowiedzi nie dostałem ani na maila ani telefonicznie. Widać, że nie zależy im aż tak bardzo na nowych klientach.
Czy ktoś z Was ma doświadczenia z tą firmą? Polecacie ją czy raczej kogoś innego polecacie? Bardzo proszę Was o odpowiedź.
Data: 2008-10-24, 18:20
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 95
Wyświetleń 6215

Zobacz cały wątek

Chciałbym spytać w jaki sposób mogę udostępnić internet dla Windows XP zainstalowanemu na vmware?

Na swoim osobistym komputerze gdzie mam internet z Netii nie musiałem w zasadzie robić nic aby był internet. Niestety na drugim komputerze, gdzie dostawca internetu jest inny nie jest już tak gładko.

Do poprawnego działania wymagane jest podanie proxy dla portu 80. Dodatkowo jest przypisany jeden adres IP do jednego adresu MAC karty sieciowej.

Chciałbym aby komputer z Debianem udostępniał internet (najlepiej bez proxy) systemowi zainstalowanemu pod vmware.

Podaję również stronę providera z instrukcjami konfiguracji systemu > < może okaże się pomocna.
Data: 2007-09-17, 15:47
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 1
Wyświetleń 439

Zobacz cały wątek

Cytat: Witam. Jestem użytkownikiem internetu w osiedlowej sieci kablowej TV przez złącze Ethernet. Od trzech dni nagle nastąoił krach w przesyłaniu internetu. Nie mogę połączyć się z internetem. Dostawca tłumaczy mi ... wie pan, ale pan korzysta z debiana, z linuksa. Niech się pan przełączy na Windows... I tak od trzech dni próbuję Panów od internetu przekonywać, że dotąd wszystko działało jak należy a teraz nagle linux zawinił.
Niedorzeczności, jakie prawią Ci Panowie są dla mnie oczywiste.
Oczywiście przełączyłęm się na Windę w celu sprawdzenia. A tam, łączy się ale z transferem ok 20 kbps. Ale się łączy! Więc dlaczego spod linuksa nie ma połączenia. Pozdrawiam.


Łączysz się przez DHCP czy wpisujesz IP, Maskę, itp?
Data: 2007-08-26, 10:57
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 9
Wyświetleń 1270

Zobacz cały wątek

Sprawa dostawców internetu już tutaj była poruszana- proszę zobaczyć tematy poniżej z wyrazem "internet" w tytule. Osobiście mogę polecić link do firmy - nie ma żadnego problemu z usługą tej firmy. Nie wiem tylko jaki mają dostęp na Nickla pod lasem- kabel czy radio, ale zapytać nie zaszkodzi.

Co do rozmów przez VOIP- to jeszcze technologia mało dopracowana i zależna od wielu czynników zewnetrznych, mających częściej wpływ na połączenie niz dostawca netu (chyba, że dostawca nie radzi sobie z przepustowością).
Data: 26 07 2007, Czwartek, 20:28
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 6
Wyświetleń 1209

Zobacz cały wątek

Przeszukałem parę tematów odnośnie problemów z TCP/IP lecz rozwiązanie mojego problemu nie znalazłem. Posiadam nieoryginalną wersję Diablo 2 LoD z patchem 1.11b. Aby włączyć grę kożystam z loadera (pobranego na waszej stronie). Nie używam żadnych modów. Dostawca internetu to UPC (dawniej chello). System to Win XP SP3.

Spokojnie mogę grać na prywatnych serwerach diablo. Lecz gdy wchodzę w zakładkę (TCP/IP) z możliwością założenia serwera oraz dołączenia do gry, nie mogę kliknąć w żaden z przycisków, są szare. Na górze widnieje informacja o tym, iż Diablo nie wykrywa zewnętrznego IP. Ponadto taka sama sytuacja ma miejsce podczas włączonego Hamachi (jestem w sieci kumpla).

Wszelkie próby robiłem przy wyłączonym firewallu i antyvirze.
Data: 2009-01-16, 21:57
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 3
Wyświetleń 115

Zobacz cały wątek

Cytat: Sprawa dostawców internetu już tutaj była poruszana- proszę zobaczyć tematy poniżej z wyrazem "internet" w tytule. Osobiście mogę polecić link do firmy - nie ma żadnego problemu z usługą tej firmy. Nie wiem tylko jaki mają dostęp na Nickla pod lasem- kabel czy radio, ale zapytać nie zaszkodzi.

Co do rozmów przez VOIP- to jeszcze technologia mało dopracowana i zależna od wielu czynników zewnetrznych, mających częściej wpływ na połączenie niz dostawca netu (chyba, że dostawca nie radzi sobie z przepustowością).Raczej ISP nawala - u innych dostawców ten sam "telefon" VoIP działa aż miło.
Data: 26 07 2007, Czwartek, 20:55
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 6
Wyświetleń 1209

Zobacz cały wątek

Cytat: Napisali my sam cosi co komusi nie pasuje bo jo dostowom sam zasze blod i musza sie sam juzasi zalogowaciWidze, że miedzy Twoim postem z 21:33 a tym z 21:44 zmienił się Twój numer IP, to znaczy że albo się rozłączyłeś ze swoim dostawcą internetu i połączyłeś ponownie, albo że Twój dostawca zmienia ci numer IP w trakcie połączenia.

Oprogramowanie forum między innymi po numerze IP rozpoznaje czy jesteś tą samą osobą która wcześniej się zalogowała i jeśli IP jest inne to nie wie czy ktoś się nie podszywa pod Ciebie i dlatego prosi o wpisanie hasła.

Tak więc nie ma tu żadnego spisku

pozdrawiam
Data: 04 02 2008, Poniedziałek, 12:49
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 9846
Wyświetleń 281232

Zobacz cały wątek

Witam. Jestem użytkownikiem internetu w osiedlowej sieci kablowej TV przez złącze Ethernet. Od trzech dni nagle nastąoił krach w przesyłaniu internetu. Nie mogę połączyć się z internetem. Dostawca tłumaczy mi ... wie pan, ale pan korzysta z debiana, z linuksa. Niech się pan przełączy na Windows... I tak od trzech dni próbuję Panów od internetu przekonywać, że dotąd wszystko działało jak należy a teraz nagle linux zawinił.
Niedorzeczności, jakie prawią Ci Panowie są dla mnie oczywiste.
Oczywiście przełączyłęm się na Windę w celu sprawdzenia. A tam, łączy się ale z transferem ok 20 kbps. Ale się łączy! Więc dlaczego spod linuksa nie ma połączenia. Pozdrawiam.
Data: 2007-08-26, 10:47
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 9
Wyświetleń 1270

Zobacz cały wątek

"Taki szczwany Sith a nie wie?Pytajnik Mruga 2 W skrocie chodzi o to by przy pomocy specjalnego oprogramowania surfowac po Internecie nie bezposrednio, ale przy pomocy innych komputerow w Internecie, ktore maja uruchomione specjalne oprogramowanie, np. wspomniane proxy. Efekt jest taki, ze twoj dostawca Internetu nie widzi ze sie laczysz z gejowo.pl, ale z jakims w ogole innym komputerem w Internecie. A admini gejowo.pl nie widza twojego adresu (no chyba ze oprogramowanie anonimizujace jest niedopracowane, co nie byloby takie dziwne), lecz adres komputera np. z Bangladeszu (nie mam nic do Bangladeszu, ale chcialem zeby zabrzmialo egzotycznie)." Intrygujące naprawde hmmm a zeby nie bylo offtopu to wystarczy właczyc inny program na serwie i juz bedzie wiadomo na jakie stronki kiedy wchodzisz
Data: 11.09.2008 21:36
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 17
Wyświetleń 871

Zobacz cały wątek

Właśnie dostaliśmy pismo ze spółdzielni (LWSM Wrzeszcz), że w blokach przy ul. Batorego jest już dostawca Internetu i nie możemy tam położyć naszych kabli.
Zadzwoniliśmy i dowiedzieliśmy się, że kierownik tych bloków (czy jakoś tak) twierdzi, że mieszkańcy są zadowoleni z Mutliconu i nie życzą sobie dodatkowych kabli.
No coż dookoła wszyscy będą mieli dobrze działający Internet, a oni nie.
Ale jakoś mi sie nie chce wierzyć w to.
Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się również, że jeżeli znalazłyby się osoby niezadowolone z Multiconu i chcące podłączyć się do nas, to wystarczy, że zbierzemy pod odpowiednim pismem wystarczającą ilość podpisów i jedyny argument Pana kieirownika przestanie istnieć.

Traq
Data: 2004-06-26, 12:44
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 8
Wyświetleń 674

Zobacz cały wątek

Witam.
Mam następujący problem - od czasu do czasu przeglądarka
nie może otworzyć stron WWW lub robi to tak wolno, że
aż odechciewa się czekać. Wygląda to tak, jakby nagle wyczerpał
się limit transferu. Jednak to tylko sytuacja chwilowa!
Za chwilę wszystko może być już w porządku. Co więcej, w ciągu
tej "awarii" kilkudziesięciomegowy plik pobiera się z maksymalną
prędkością! Co może być tego przyczyną? Dostawca - UPC (Chello).
Połączenie idzie przez router - czy jest możliwe, że internetowa
"praca" innych podłączonych do routera komputerów wpływa
jakoś na jakość internetu na moim komputerze?
Przeglądarka nie działa, a ściągający się plik mógłby sugerować,
że wszystko jest w porządku...
Dziękuję i pozdrawiam forumowiczów.
Data: 19.12.2006, 22:24:09
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 4
Wyświetleń 1055

Zobacz cały wątek

Dobra, z tym juz sobie poradzilem (moj dostawca internetu cache'owal pliki animacji i odswiezanie nic nie dawalo).

Teraz mam inny, kompletnie niezrozumialy dla mnie, problem.
W MC ktory jest wczytywany do glownego pliku nie sa wyswietlane teksty. Wszystkie inne ksztalty sa, a tekstow nie ma. I oczywiscie tak sie dzieje tylko jak wlaczam animacje przez serwer. Jak wchodze normalnie z dysku to wszystko jest ok.

Juz mnie cos strzela z tym flashem....

Dla kogos kto sie na tym dobrze zna moge udostepnic pliki zrodlowe.

Juz nie mam pomyslow.
Podam konkretnie:
plik jest wczytywany do pliku glownego swf na stronie
Sam plik dziala dobrze, wszystko jest wyswietlane. Natomiast jak jest ladowany przez inny plik swf to nie ma napisow (jest on ladowany po kliknieciu w menu "wydarzenia>pokazy mody")
Data: 18.07.2006, 14:13:43
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 6
Wyświetleń 860

Zobacz cały wątek

Kurde! A dlaczego uważacie to za zły pomysł? Jak ktoś ma np. ryczałt i płaci 100 zł miesiecznie na wodę, a wody nie ma przez kilka dni to firma mu ten ryczałt MUSI obniżyć! Jak mój dostawca internetu by nie dał dostępu do sieci przez np. dwa dni to też domagałbym się obniżki abonamentu, albo jakby prędkość netu była obniżona przez tydzień to też na pewno dostałbym u mojego operatora obniżkę. A w wakacje MPK wysyła na tory połowę tramwajów i autobusów a ceny nie spadają. Przecież koszty mają niższe! Ale widać że w Poznaniu MPK jest świętą krową i jak przewoźnik plunie na pasażera to mam się obliznąć?
Data: Pon Lip 07, 2008 13:00
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 10
Wyświetleń 424

Zobacz cały wątek

Mam propozycję. Wpisujcie tutaj miejscowości, przysiółki, konkretne miejsca gdzie internet na terenie gminy jest i jaki on jest (parametry, dostawca, cana łącza), a gdzie chcielibyście żeby był.

Napiszcie też czy w waszej miejscowości bez problemu można podłączyć telefon stacjonarny ale nie radiowy tylko po kablu.

Jeżeli wpisów będzie dużo, to da to pewien obraz na temat infrastruktury gminy w zakresie dostępu do internetu i możliwości jego rozwoju.

Województwo wdraża program e-swietokrzyskie i jest szansa na skorzystanie z niego na "naszym podwórku".
Data: Pią Lut 02, 2007 8:47 am
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 21
Wyświetleń 6587

Zobacz cały wątek

Twój dostawca internetu stosuje filtracje Mac adresów i nie dopuszcza do sieci innego adresu MAC karty niż ten który posiada karta w Twoim komputerze. (Poproś o dopuszczenie nowego MAC-a czasami wiąże się to z drobną opłatą, lub jak masz możliwość to zmień adres MAC urządzenia) Druga możliwa przyczyna to błędna konfiguracja routera.
W zakładce WAN powinieneś mieć ustawione Dynamic IP Adres -jeżeli oczywiście adres IP jest przez dostawce ISP przydzielany Automatycznie Jeżeli natomiast jest to adres statyczny który przydzielił Ci dostawca wybierasz Static IP Adres, jezeli jest to np połączenie PPoE wybierasz PPoE i tworzysz takie połączenie Odrębną sprawa są adresy Bramy i DNS jeżeli w ustawieniach karty sieciowej Protokół internetowy TCP? IP wpisane masz jakieś wartości przy IP Bramie, DNS muszą one znaleźć się w ustawieniach routera.
Data: 09.02.2009 (Pn) 9:16
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 5
Wyświetleń 158

Zobacz cały wątek

Cytat: [...]Jesli znacie jakiegoś dobrego dostawcy godnego polecania to powiedzcie.[..]

Cytat: dialog, tepsa, netia, full ich jest...Pawlik13, według Ciebie TP S.A. jest godna polecenia? rotfl..

Wracając do tematu, jeżeli na Śląsku, to polecam Dialog. Zdecydowanie najlepszy dostawca internetu w polsce.

1 mb (512 kb/s) - 150 zł!!
2 mb (1024 kb/s) - 300 zł !!

Ceny super! Gdyby Dialog dostępny byłby w okręgu, w którym mieszkam, to już dawno z mojego adresu zniknęło by "internetdsl.tpnet.pl" :/

EDIT - dane:)

Many: faktycznie:)
Data: 08.07.2004, 21:16:11
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 32
Wyświetleń 1157

Zobacz cały wątek

mam mały problem kozystam z internetu poprzez telewizje kablową w moim miescie wszyscy ktorzy z tego korzystaja sa podpieci pod ogolnomiejska sieć LAN z dostepem do neta moj kolega ma tak samo w kablowce internet i chcemy udostepnic sobie katalogi tak by mozna bylo wymieniac sie plikami probelm w tym ze gdy dodaje miejscie sieciowe to np wpisując adres serwera bialogardzkiej spoldzieli mieszkaniowej ktora jest dostawca internetu vw kablowce wszystko dziala jak powinno mam dostep do ftp serwera bez koniecznosci laczenia sie z nim np poprzez total commandera czy przegladarki ale gdy wpisuje adres kolegi np *****@btk.net.pl lub jesgo numer IP wyskakuje błąd jak polączyc ze soba 2 komputery bysmy mogli sie wymieniac plikami??
Data: 18.06.2004, 14:59:29
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 3
Wyświetleń 222

Zobacz cały wątek

GRE nie jest przez backbone.
Kazdy z obszarow OSPF pokrywa sie z lokacjami. Do tej pory lokacje (nazwijmy je 0, 50 i 100 dla konsekwencji) 50 i 100 byly polaczone kazda z lokacja 0 za pomoca lini T1. Teraz w kazdej z lokacji doszedl dodatkowy dostawca internetu i w zwiazku z tym skonfigurowano tunel GRE pomiedzy lokacja 50 i 100, aby ruch pomiedzy tymi lokacjami nie zapychal lacza do lokacji glownej.
Czyli w skrocie - mamy teraz trojkat (polaczenie bezposrednia kazda z kazda) i chcemy to wykorzystac.
Data: 8 January 2008, 15:58
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 22
Wyświetleń 2857

Zobacz cały wątek

Cytat: Pytanie dla uzytkownikow internetu.
Czy wasz dostawca internetu zapewnia obsluge multicast.Ja o takim w PL nie slyszalem. Ciakawe jakby to sie skladalo z byznesowego pkt widzenia zreszta bo nijak mi sie nie sklada. W zwyklej usludze dostepu do internetu im wiecej polaczen do/od Ciebie idzie tym dla ISP lepiej bo wiecej pasma zzerasz. Przy mcastach jest wrecz odwrotnie ... dzyliony podlaczonych klientow i dajmy na to jedna sesja wyjsciowa. IMO w internecie jeszcze dlugo to bedzie usluga niedostepna a jesli juz gdzies to dla okreslonych klientow i ewentualnie w okreslonych punktach wymiany ruchu... Tych darmowych bo tam by to sie skladalo. Pkt jest darmowy wiec im nie zalezy na zwiekszaniu ruchu a to mozna by zalatwic mcastem.
Pozdr
ZIS
aa ... cisco to zlo ))
Data: 24 May 2007, 06:34
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 17
Wyświetleń 3466

Zobacz cały wątek

Czy ktoś mógłby mi powiedzieć jaki dostawca internetu na Obrońców Wybrzeża oczywiście ze względu na swoja specyfikę ulicy chodzi mi o falowiec najdluższy w eu ( z tego co mi rodzice opowiadali jak mailem 10 lat ).
NSM i maxman, zapoznałem się z cennikami i nie bardzo mi się podobają (w lodzi płaciłem 40 zł za 1Mbps) ale dziwię się że w tym małym osiedlu (blok) nie ma kogoś innego komu by się opłacało dostarczać internet.
UPC nawet nie bede rozpatrywał !!!!

Z góry dziekuję za jakieś info.
Data: Pon Lis 27, 2006 13:27
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 13
Wyświetleń 4633

Zobacz cały wątek

Witam oto kilka informacji po mojej dzisiejszej wizycie na budowie:
- czynsz przy mieszkaniu 43 m latem 170zł zima 277, przy 55m latem 195 zima 333, przy 61m latem 208 zima 360 przy czy podobni przyjeto zasade ze ogrzewanie na maksa, i przyjeta zaliczka na wode to 3m.
-dostawca internetu to UPC tak samo jak kablówka,
-obecna cena mieszkan to 4600 blok nr 6 bedzie sprzedawany juz napewno nie za mniej jaka 5tys.

Jak cos mi sie jeszcze przypomni to napisze ))
Data: Sob Sty 13, 2007 14:44
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 16
Wyświetleń 8579

Zobacz cały wątek

Cytat: Witam Szanownych sąsiadów!!!

Czy ktoś może mi wytłumaczyć dlaczego umowa podpisana z TIWIS-em na dostarczanie internetu korzystniej wychodzi cenowo na czas określony niż na nieokreślony? Na określony są cenowo zbliżeni do zakoniczyn.net a nie muszę puszczać kabla... Czy ktoś mógłby mi poradzić co wybrać? Mówiąc szczerze skłaniam się do umowy na 12-mcy z TIWIS-em.

Pozdrawiam wszystkich

emziemTo dość proste .. przy umowie na czas określony nie możesz jej zerwać przed upływem zaznaczonego w umowie czasu, bo ponosisz karę. Natomiast przy umowie na czas nieokreślony umowę możesz rozwiązać w prawie dowolnym momencie. Kiedy dostawca usługi blokuje ci możliwość wcześniejszego zerwania umowy jest to dla niego korzystniejsze .. stąd niższe kwoty. Podobnie jest z telefonem na abonament .
Data: Sro Paź 03, 2007 21:46
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 30
Wyświetleń 2481

Zobacz cały wątek

witam, pierwszy raz goszczę na tym forum, mam nadzieje, że mi pomożecie.
jak w temacie. chciałem sobie pograć na obn, ale niestety nie mogę. obojętnie, do którego serwera chciałbym się podłączyć ciągle ten sam komunikat.
wiecie może czym to jest spowodowane? czy na każdym serwerze jest limit il. graczy i mam pecha, ze na żaden, z wolnym miejscem, nie mogę trafić?
próbowałem tez stworzyć na obn własną grę. udało się, ale kolega nie mógł się podłączyć. w druga stronę to samo- on tworzy, ja nie mogę się dołączyć...
a może jest to związane z dostawca internetu i ip?

bardzo proszę o pomoc.

z uszanowaniem
shutup
Data: 2007-08-03, 22:23
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 3
Wyświetleń 376

Zobacz cały wątek

Moze wiec kolega lekarz28=Adam Ustosunkuje sie do tego ze zazyczyl sobie umowy Poczta /My nie mamy wplywu na jej dzialanie/ , oraz do tego ze wina za zle dzialanie servisu ponosi jego dostawca internetu Co zreszta sam stwierdzil i w zwiazku wlasnie z tymi problemami dokonal zmiany dostawcy internetowego z Optus na Telstra /m/w w ciagu 2 tyg. bedzie mial podlaczenie/. Nie chce zamieszczac prywatnych rozmow z Skype wiec moze kolega sam sie wypowie na ten temat. W przypadku braku tych wyjasnien bede zmuszony zamiescic te prywatna korespondencje. Pozdrawiam.
Data: 08-10-2007, 23:25
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 17
Wyświetleń 4342

Zobacz cały wątek

No wiem, właśnie w tym problem jest że mnie przekierowuje mnie co chwilę do panelu logowania. Muszę trochę z tym pokombinować. Liczę na pomoc bardziej doświadczonych odemnie. Wyjaśnie jeszcze raz, bo może nie jest to dokładnie zrozumiałe. Loguje się do panelu admina z adresem IP np 83.15.10.10, i wszystko jest ok, dopuki za kilka minut dostawca internetu nie zmieni mi adresu IP na np 83.15.20.20, wtedy następuje wylogowanie z forum. Poprostu jakaś funkcja sprawdza z jakiego IP się zalogowałem i jaki mam obecnie, porównuje je i gdy się niezgadzają to mnie wylogowuję. Problem polega na tym, żeby zlokalizować tą funkcję i ją wyłączyć. To co podał Joli jest związane z automatycznym logowaniem, a nie z tą funkcą o której piszę. Może ktoś wie gdzie jest ta funkcja, podejrzewam że może w pliku common.php
Data: 25-07-2008, 15:40
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 7
Wyświetleń 211

Zobacz cały wątek

Cytat: DuroneK, nie znam tej firmy, bo to jest Twój lokalny dostawca internetu

Cytat: Utwórz na serwerz, gdzie masz forum plik phpinfo.php z zawartością:
Kod:
<? phpinfo(); ?>

wejdź do niego poprzez www. Wyświetli się coś podobnego:
Naciśńij Ctrl + F i poszukaj tekstu "Loaded Modules" - będzie on w tabelce z tytułem 'apache'. Po prawej stronie od tego "Loaded Modules" masz załadowane moduły serwera. Jeżeli nie znajdziesz w nich wpisu "mod_rewrite", to niestetety modyfikacja Crack'a nie jest dla Ciebie, bo Twój serwer tego nie obsłuży

Cytat: Na oko to mod_rewrite nie posiadają. Albo mają i będą chcieli kolejne 10 lub 20 zł za udostępnienie.

Cytat: BTW
Fajna strona MTK. Jestem przyjacielem Nemesis ( ). Kojarzę kilka Waszych autek z tegorocznego TuningShow KrakówDzęki... Nemesis też kojaże ze zlotów
Data: 10-09-2006, 15:04
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 1185
Wyświetleń 192625

Zobacz cały wątek

Z dniem 1 marca kończyła się stara umowa z pewną firmą i rozpoczynała nowa, według której mój dostawca internetu miał zwiększyć szybkość z 128kbps do 512kbps. Mam wyniki głupiego testu i na każdym jest poniżej 128kbps. Dzwoniłem już 2 razy i kazali mi odłączyć modem od sieci na kilka minut, co oczywiście uczyniłem. Ale wczoraj byłem ostro najedzony Lorafenem i Estazolamem tak, że niewiele mi się chciało i poszedłem spać. Wstaję rano, jak zwykle wkurzony na cały świat (no wiadomo, to moja wina), sprawdzam i co, i jest znów poniżej 128kbps. Jakie kroki mogę dalej podjąć?
Data: Pią Mar 02, 2007 10:21
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 12
Wyświetleń 1969

Zobacz cały wątek

Witam,

Mam kilka pytan zwiazanych z siecia i podzialem internetu, ale moze od poczatku:

W domu mam laptopa HP dv9780 T7250 17" w ktorym jest:
Bezprzewodowa karta sieciowa 802.11 a/b/g

Po za w/w laptopem w domu mam rowniez komputer stacjonarny z karta sieciowa pod ktorej MAC, poprzez RJ45 przypisany jest internet osiedlowego providera.

Czytalem tutaj na forum, ze dostawca moze zablokowac dzielenie internetu przez router. Nie wiem jak jest u mnie i nie mam jak sprawdzic.
Dlatego chcialbym zakupic router ROUTER Linksys WAG200G-EU i zczytac MAC karty (pod ktora mam przypisany internet od providera) i sprobowac rozdzielic na laptopa i na wspomniany stacjonarny, jezeli sie nie uda czy owy router bedzie dobry do ewentualnego podzialu neostrady na w/w 2 komputery?
Data: Wto, 22 Kwi 2008 22:52:17
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 4
Wyświetleń 466

Zobacz cały wątek

Witam

Mianowicie posiadam antene sektorowa Tornado Pro 23dBi SEKTOR 2,4GHz FV,GWAR 36m,WISP. Tutaj jest jej opis na allegro:

Chodzi o to ze mój dostawca internetu który posiada stacje bazową twierdzi że antena ta powoduje zakłócenia dla innych użytkowników tej sieci. Antena działa w trybie Access Point Client i jest podłączona do urządzenia Access Point działając właśnie w takim ustawieniu, czyli AP Client. Urządzenie ustawia antene na takie działanie. Antena ma za zadanie odbierać tylko i wyłącznie a więc istnieje ta możliwość ze może zakłócać innym odbiór z tego tytulu ze jest sektorowa i jest jej inne zastosowanie ?? Antena jest sektorowa jak już wspomniałem ale przy takim działaniu czyli AP Client będzie powodować mimo wszystko zakłócenia ?? Czy to tylko teoria providera i nakaz abym zakupił parabolkę np: Yagę, czy np: użytkownicy mają wirusy i to jest powód. Dziękuję z góry za odpowiedź
Data: Sob, 12 Lip 2008 10:48:24
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 16
Wyświetleń 591

Zobacz cały wątek

Cytat: .... I jeszcze jedna kwestia...jak wejsc z usluga jesli na terenie danego miasta dziala juz kablowka?A jak kablówki wchodzą na Wasz rynek usług internetowych? Nie pytają się tylko wchodzą i już.

No niestety Wojtku nie jest do konca tak jak mowisz. na terenie mojej mieściny działa kablówka która współpracuje z lokalna spółdzielnią mieszkaniową. Po za analogowym sygnalem (oferta calkiem mizerna,lipne kanały,brak pakietow itp) swiadcza uslugi dostepu do internetu poprzez koncentryka. I niestety ma sie to tak...ze gdy któryś z mieszkańców społdzielni chce wziasc neta od innego dostawcy spotyka sie z odpowiedzia odmowna. Nawet ja jako ISP chcac podlaczyc takiego delikwenta nie uzyskuje zgody na montaz anteny na dachu badz tez doprowadzenie kabli. i jak ten problem przeskoczyc? Pomysl bylby do zrealizowania tylko jakie szanse ma maly lokalny dostawca w walce z wielka Spoldzielnia?
Data: Czw, 24 Kwi 2008 22:58:22
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 13
Wyświetleń 1266

Zobacz cały wątek

U mnie w mieście jest pewien dostawca internetu, z którego usług korzysta większość mieszkańców
Jest to sieć kablowa. I jak to w takiej sieci, wszyscy mają wewnętrzne numery IP i jest bodajże jeden zewnętrzny.

Zastanawiam się więc, jak to jest z forum phpbb i chociażby z blokowaniem przez numer IP.
Jeśli 'świat' widzi jeden numer IP dla wszystkich użytkowników sieci, to może przecież być na forum kilka różnych osób, które będą miały ten sam IP..
I jeśli się zbanuje ten numer, to od razu wszystkich.. czy tak jest właśnie, czy może jest to jakoś rozwiązane?
Data: 27-02-2006, 23:03
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 10
Wyświetleń 1073

Zobacz cały wątek

Tzn.. hm.. przepraszam.. ale ja nie rozumiem.... możliwe ze to efekt końca roku itd...
Czyli dostawca nie potrafi skonfigurować Ci internetu na Ubuntu ?
Czy dostawca (prawdopodobnie tak) ma zapisany u siebie MAC z Twojego komputera z Windowsem ?
Czy dostawca potrafi zmienić (lub zmienił) zapisany u niego MAC na ten z komputera z
Ubuntu ?
A jeśli dostawca zmieni u siebie MAC to co się dzieje ? pewnie dostałaś jakieś dane:
IP, adres bramy itd... jakieś pingi powinny chodzić

Bo osobiście nie widze sensu w "podmienianiu" rzeczywistego MAC'a komputera z Ubuntu na ten z komputera z Windowsem.. to nie należy od odbiorcy internetu
Aha - dla jasności - przecież jeśli potrzebujesz, to możesz mieć i Ubuntu i Windowsa na jednym komputerze...
wystarczy albo dwie lub więcej partycji - albo osobne dyski.

pozdrawiam,
P ...
Data: 2008-12-31, 11:24
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 13
Wyświetleń 782

Zobacz cały wątek

w angli to wyglada inaczej.... my dostalismy oferte z banku w ktorym moj ojciec ma konto..
przyszlo pismo... ze jezeli chcemy cos ubezpieczyc to o tej i o tej godzinie mamy sie stawic...
no to poszedlem z ojcem... dostalismy liste, co tylko mozemy ubezpieczyc. a znajdowalo sie na niej mniej wiecej takie zeczy:
-szyba od drzwi wewnetrznych
-klamka
-telefon stacjonarny
-laptop
-desktop komputer
-sofa + fotele
-telewizor
-kino domowe
-inne cenne
-telefon komorkowy
-karte sim
-ubezpieczenie kredytu
-ubezpieczeni umowy z siecia telefoniczna (kom)/sky (angielska cyfra)/dostawca telefonu i internetu
-pieska
-kotka
-zwierzatka jakies
-dom
-ubezpieczeni na podroz

i duzo duzo duzo jeszcze innych bzdetow.... ubezpieczylismy prawie wszystko co mozna i miesiecznie placimy ok. 30 funtow... ale za wszystko zaplaca ;] jesli cos sie stanie ;]
Data: 2006-05-26, 18:41
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 6
Wyświetleń 1246

Zobacz cały wątek

Cytat: konkretnie chodzi mi o dokladne wyjasnienie jak? gdzie? ile? przykladowo wiem ze na mojej uczelnia jest objeta bezprzewodowym dostepem do neta tak jak poszczegolne mcdonaldy tylko teraz jak korzystac z tego wszystkiego i jeszcze jedno moj dostawca internetu uruchomil rowniez tylko ze radiowy dostep do internetu nie wiem moze to jest jakas roznicazapytaj bezprośrednio u operatora Twojego HotSpot'a o konfigurację. Jeśli chodzi o McDonald'y to tam swoje anteny WiFi zainstalowała Era. Konfigurację i cennik znajdziesz na stronie
Data: 2006-04-06, 16:08
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 1
Wyświetleń 850

Zobacz cały wątek

Witam
No i mam zonka TPSA nie przysłała mi żadnego (ani abo ani neo) nowego regulaminu świadczenia usług. To jak mam zrezygnować do 1 grudnia z ich usług z powodu zmiany tych regulaminów? Wie ktoś może co w takim wypadku? Zresztą jak narazie to nie mam alternatywy wobec TPSA, a ktoś sknocił promocję startową i nawet nie mogę zmienić opcji na wyższą, a 512 to stanowczo za mało... Zeby chociaż jakiś alternatywny dostawca internetu już świadczył usługi po kabelku z tepsy... nie wiecie kiedy najszybciej ktoś wystartuje z taką ofertą?
Pozdrawiam
Data: 2006-11-30, 16:57
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 12
Wyświetleń 2764

Zobacz cały wątek

Witam, nie chciałem zakładać nowego tematu związanego z routerem więc napisze tutaj. Więc tak, moja znajoma musi kupić router(bezprzewodowy) do internetu którego dostawcą jest Netia. Mam pytanie, ja w tym temacie jestem zielony, wszystkie routery, które posiadałem konfigurował mi mój dostawca internetu.

- Czy konfiguracja jest naprawdę taka trudna, co trzeba zrobić żeby go skonfigurować ?
- Gdzie wpisywać te ustawienia ?
- Skąd wziąć te ustawienia

I jakie routery polecacie cena do max. 150 zł nie więcej. Musi posiadać tez możliwość podłączenia komputera stacjonarnego kablem

Plissss potrzebuje pomocy, laptopa już zamówiliśmy,dzisiaj przychodzi. Chcielibyśmy zakupić ten router jak najszybciej, żeby już dziś komputer był w pełni skonfigurowany do pracy.

Z góry dziękuję za pomoc.
Data: 2008-08-22, 07:56
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 44
Wyświetleń 6235

Zobacz cały wątek

Mam możliwość korzystania tylko z jednego kompa, a co do dostawcy to wielki znak zapytania postawie, gdyż nie był w stanie mi uruchomić obecnego internetu
To napisz kto jest tym dostawcą.. niech się wstydzi

Jeśli wcześniej miałaś inny komputer na którym internet działał - i teraz masz inny (ten z Ubuntu) - to ja polecałbym jednak zmiane MAC'a u dostawcy......
a swoją drogą....to niezupełnie rozumiem... płacisz za internet którego nie masz...?
czy nie jest obowiązkiem dostawcy zapewnić Ci dostęp do internetu ?
Chybaże dostawca zezwala na jeden komputer z dostępem, a Ty chcesz mieć podpiete dwa...
wtedy raczej mogą nie chcieć pomóc

pozdrawiam,
P ...
Data: 2008-12-29, 00:04
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 13
Wyświetleń 782

Zobacz cały wątek

Sprawa wygląda tak że co jakiś czas robię akcję przeglądania komputerów w celu sprawdzenia aktualizacji oprogramowania oraz tego czy użytkownicy pokątnie nie instalują jakis niechcianych aplikacji....
Pomyślałem że jest jakaś aplikacja typu klient -serwer która generuje raport jakie aplikacje znajduja się na komputerze końcówce ... Taka możliwość ma program Northon Ghost Solution Suite ale używam go jedynie do skanowania w tej samej klasie IP co serwer . np 10.0.0.1 jeśli końcówka jest w innej grupie np 10.0.1.1 to klient nie łączy się z serwerem ponieważ dostawca internetu nie oferuje w swojej usłudze przesyłania pakietów MULTICAST..
Pomyslałem że sa inne aplikacje to generowania tego typu raportów
Data: Pon, 21 Lip 2008 12:33:12
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 3
Wyświetleń 731

Zobacz cały wątek

Witam

Mam radiówkę i od pewnego czasu nie chce otworzyć mi się jedna strona internetowa (www.torrenty.org). Internet Explorer pokazuje ze nie moze wyswietlic strony... Firefox nic nie pokazuje, tylko że zakonczono, ale karta jest czysta.

Sęk w tym, że kiedy chodze do kumpli którzy mają łącze TP i u nich próbuje otworzyc stronę ona smiga az milo.
Dodam że strona u mnie odpowiada na pingi.

Chciałbym wiedziec czy istnieje jakis sposób żeby upewnic sie, że to faktycznie dostawca internetu mnie blokuje.
Czy moze istnieją jakies usterki sprzętu, ktore dają podobne efekty?
Spotkał sie ktos z czyms takim?
Data: Nie, 31 Sie 2008 20:14:45
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 5
Wyświetleń 524

Zobacz cały wątek

Nie dawno zmieniłem dostawcę internetu. Niestety w sprawach sieci bezprzewodowej jestem kompletnym laikiem. Posiadam router radiowy Linksys Wireless-B model WAP11 a podłączony jest do niego komputer z kartą D-Link AirPlus G i laptop z zintegrowaną kartą sieciową. Wszystko konfigurował dostawca internetu (jego pracownicy) Niestety przy podłączaniu do sieci pojawia mi się komunikat że sieć jest niezabezpieczona. Jak to zmienić? Podobno muszę połączyć się z routerem. Pytanie jest jak to zrobić? Wdzięczny byłbym za pomoc.
Data: Nie 25 Lis, 2007 00:35
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 2
Wyświetleń 841

Zobacz cały wątek

Cytat: Dostalem propozycje zalozenia Internetu radiowego - oplata instal. ok 400 zl -
lacze o predkosci 64 kbit - 29 zl, 128k - 49 zl, 256k - 59 zl

Co myslicie o laczu radiowym? Czy warto w takie cos wchodzic :unsure:

zaznaczam ze w tej chwili korzystam z ISDNu (64k) ale oplaty sa zabojczeJesli dostawca jest nieznany to uwazaj!! Bo mozna sie niezle naciac... bez obrazy ale teraz 64Kbps to awaria.... 64KB/s czasem nie wystarcza (512kbps).
Nie polecam lacz radiowych, sa slabe, pozatym niesprawdzone rodza liczne klopoty.
Z reguly nieznani dostawcy maja slabe lacza, o ktorych nie dowiemy sie dopoki nie skorzystamy...
Data: Pią 05 Gru, 2003 00:35
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 8
Wyświetleń 866

Zobacz cały wątek

Cytat: Mam propozycję. Wpisujcie tutaj miejscowości, przysiółki, konkretne miejsca gdzie internet na terenie gminy jest i jaki on jest (parametry, dostawca, cana łącza), a gdzie chcielibyście żeby był.

Napiszcie też czy w waszej miejscowości bez problemu można podłączyć telefon stacjonarny ale nie radiowy tylko po kabluA więc piszę: w Kotuszowie jedynie radiowy w kilku miejscach, ale akurat u mojej rodziny jest telefon stacjonarny po kablu (stare łącze ). Jestem zainteresowany założeniem internetu
Data: Sro Lis 21, 2007 10:07 am
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 21
Wyświetleń 6587

Zobacz cały wątek

Witam
Obecnie mieszkam za granica w wielkim domu gdzie jest 5 pokoi w kazdym z nich jest gniazdo do telefonu chcem podlaczyc internet tylko i wylacznie do swojego pokoju dostawca internetu bedzie Eircom odpowiednik Tpsa w Polsce, Eircom dostarcza router ktory podlacza sie do tego gniazdka, wspolmieszkanicy nie chca tego internetu ale boie sie ze jak podlacze ten internet u siebie to czy oni czasami nie przypna jakiegos modemu do gniazda w swoich pokojach i zaczna ciagnac na lewo.No i tu mam pytanie jest to mozliwe czy trzeba miec jakis kod dostepu czy cos takiego zeby odbierac sygnal, wiem ze na wifi jest cos takiego ale czy po kablu to nie mam pojecia.Jak cos napisalem nie tak to sorry, zielony jestem w tym.
Data: 11.02.2009 (Śr) 16:08
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 3
Wyświetleń 130
Moze wiec kolega lekarz28=Adam Ustosunkuje sie do tego ze zazyczyl sobie umowy Poczta /My nie mamy wplywu na jej dzialanie/ , oraz do tego ze wina za zle dzialanie servisu ponosi jego dostawca internetu Co zreszta sam stwierdzil i w zwiazku wlasnie z tymi problemami dokonal zmiany dostawcy internetowego z Optus na Telstra /m/w w ciagu 2 tyg. bedzie mial podlaczenie/. Nie chce zamieszczac prywatnych rozmow z Skype wiec moze kolega sam sie wypowie na ten temat. W przypadku braku tych wyjasnien bede zmuszony zamiescic te prywatna korespondencje. Pozdrawiam.

Zobacz cały wątek

Jeśli ma być dostęp bezbrzewodowy to ruter musi mieć wejście
WAN -od strony modemu (rj-45) obsługa PPPoE
Wireless LAN - małe mieszkanie to z dołączoną anteną 2 dBi, więkrze 5dBi
rutery takie mają zazwyczaj jeszcze zwykłe wyjścia LAN 10/100 (rj45)

przykładowy ruter to DI-614 firmy D-link, ale jest jeszcze wiele innych.

Drugie rozwiązanie to Access Point (Punkt Dostępowy).
W przypadku gdy dostawca internetu daje jeden IP i ma to działać tylko na jednej maszynie.
Data: Nie Gru 04, 2005 9:28 pm
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 4
Wyświetleń 985

Zobacz cały wątek

Cytat: 5com.pl dobry dostawca internetu aczkolwiek czasem są przerwy w dostawie ale sporadyczne niezależne w wiekszosci od 5com.plNo właśnie ten hotspot-1, o który wyżej pytałem to jest tego dostawcy, a nie jak Alex wcześniej sugerował, że to taksówkarz.

Mam wobec tego pytanie: czy ktoś z szanownych Forumowiczów używa dostępu do netu przez hotspot-1 5com.pl po wi-fi? Jak Wam to chodzi? Jakie są parametry transmisji?

Bo przyznać trzeba, że oferta tej firmy jest dość kusząca cenowo!
Data: Pią Maj 25, 2007 9:17 am
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 53
Wyświetleń 7484

Zobacz cały wątek

A co Ci tu niby MTU pomoże? Dostawca ma przeciążoną sieć i tyle. Prosty test:
Puszczasz pinga do internetu, na bramę, na punkt dostępowy do którego się łączysz i do samego urządzenia. Wszystkie pingi mają iść równolegle, ciągle. I będzie widać w którym miejscu robi się kaszana. Jeśli już na etapie twój sprzęt <> ap dostawcy to wiadomo że albo jest problem z linkiem albo AP jest mocno przeciążony. Jeśli na etapie ap dostawcy <> brama to szkielet jest przeciążony. Jeśli na brama <> internet no to łącze dostawcy nie wyrabia.
Sam to Ty raczej niczego nie zdziałasz.
Data: Nie, 02 Lis 2008 23:44:36
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 4
Wyświetleń 321

Zobacz cały wątek

Witam,
Mam problem z podłączeniem drukarki po WiFi... Albo robię coś nie tak, albo się nie znam ;)... Ale od początku...

Dotychczasowe rozwiązanie:
Dostawca sieci/internetu => ASUS WL-500W, do którego podłączonych jest kilka urządzeń po WiFi i kilka po ethernecie (m. in. drukarka).

Chciałbym podłączyć drukarkę do sieci ale bezprzewodowo, najchętniej przy użyciu posiadanych urządzeń (ASUS WL-530gV2 lub Planet WAP-4035). Wszelkie dotychczasowe próby spaliły na panewce...
A może po prostu za pomocą posiadanych urządzeń sie nie da sie?
Data: Czw, 18 Wrz 2008 23:10:21
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 4
Wyświetleń 492

Zobacz cały wątek

Ad Spalenie komputera.

Za prawidłowy sygnał docierający do mojego domu odpowiada dostawca internetu. To w jego interesie jest dostarczyć sygnał jak najlepszej jakości, bez skoków napięcia, zakłóceń i przerw w jego dostarczaniu. To on powinien zabezpieczyć sieć. Jak kupujesz wodę mineralną w sklepie to nie przegotowujesz jej ponownie by ją wypić.

Ad Policja.

Kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamieniem

Transfer był ładny. Jak ktoś był blisko prędkość sięgała 3-4 Mb/s.

A poza tym jest takie coś jak ochrona danych osobowych. Nie może być tak, że ktoś do nich dzwoni i pyta się o dane osoby z pod adresu IP (bez nakazu). Jakiś czas wynajmowałem mieszkanie studentom i pomimo to, iż sieć była na mnie to mogli oni bez mojej wiedzy i zgody zmienić telefonicznie np adres MAC przypisany do łącza.
Data: Sob, 29 Lis 2008 18:13:21
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 19
Wyświetleń 2399

Zobacz cały wątek

Witam wszystkich forumowiczów.

Mam problem z możliwie ekonomicznym podziałem internetu u znajomego - odbieranego bezprzewodowo. Do tej pory znajomy używał konfiguracji 2xOvisLink 5450 - jeden z anteną odbierającą sygnał drugi jako punkt dostępowy na dom.

Jednak dostawca internetu wkurzył się i zabronił rezerwowania więcej niż jednego adresu IP. I tu zaczęła się szopka, bo nie mam pojęcia jak w miarę sensownie zamienić tę prowizorkę na działającą sieć - z JEDNYM urządzeniem.

Alternatywą oczywiście jest wpięcie routera za pierwszy AP (choćby i edimaxa br-6104k), ale kolega chciałby zminimalizować ilość potrzebnych kabli.

Czy WRT54GL da się skonfigurować tak aby jedna antena zbierała sygnał a druga udostępniała go po domu?

Jakie inne urządzenia/konfiguracje można zastosować w takiej sytuacji?

Z góry dziękuję za pomoc
Data: Sob, 17 Sty 2009 15:02:11
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 4
Wyświetleń 272

Zobacz cały wątek

Cytat: Ja wrzucę swoje jak mój dostawca internetu, czyli firma 5com inaczej znana jako AdiNet udostępni mi wreszcie możliwość komunikacji z serwerami FTP

wytrwałość jest cechą ludZi wielkich
***

czy to jest budynek Muzeum Łużyckiego, bo nie rozpoznaję : , wczoraj otwarto już Muzeum Śląskie w Goerlitz, pora więc może zająć się naszym Łużyckim
***
oj, z_drw kolejność nam nie wyszła właściwa, widocznia w trakcie mojego poprawiania Ty wrzuciłeś swoją kwestię :wink:
Data: Nie Maj 14, 2006 9:53 am
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 33
Wyświetleń 8318

Zobacz cały wątek

Cytat: Jestem laikiem w tej dziedzinie, ale może ktoś mi pomoże, mieszkam w małej miejscowości w której chciałbym korzystać z internetu - neostrada nie wchodzie w grę bo podłączony jestem do centrali która uniemożliwia jej podłączenie. Część mieszkańców korzysta z internetu radiowego, ja nie stety ponać nie mogę bo nie ma zasięgu - tak twierdzi dostawca sygnału, czy możba to jakoś rozwiązać - proszę bardzo o pomocJak daleko mieszkasz od Nadajników??
Data: Pon Kwi 03, 2006 9:44 pm
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 4
Wyświetleń 470

Zobacz cały wątek

Witam!
Już od 4 miesiecy mam problmy z internetem i niewiem co z tym zrobic. Nie 1 raz pisalem do dostawcy internetu i 2 dni temu przjechal serwis i zrobil internet który poprawił się az na 1 dzień.
Dostawca internetu:Sis
Strona Dostawcy :
Płace:42,70 zł z VAT
Płace za prędkość:512 Kbps
Wynik Testu (22:00-zazwyczaj o tej porze internet chodzil az za dobrze):
Download:: 172 kbps
Upload:34 kbps

Co Ja Mam z tym zrobic?
Prosze o rady
z Góry Dziękuję za pomoc
Pozdrawiam
Data: Nie Sie 24, 2008 8:41 pm
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 3
Wyświetleń 910

Zobacz cały wątek

Jako, że sprowadzam się do Trzebnicy, mam w związku z tym pytanie.
Jest tu może jakiś dostawca internetu w stylu wrocławskich TVK czy Magmy? (ok.50zł za 1Mbit)

Interesuje mnie łącze właśnie od 1Mbit wzwyż - w okolicach osiedla Glinianki. Neostrada nie wchodzi w grę (umowa u nich co innego, realny transfer co innego - "wieczna rozbudowa sieci szkieletowej" i inne problemy)

Jest może ktoś kto się tym zajmuje? (a może są jakieś hotspoty chociażby - w stylu T-Mobile'a? - prepaidy)
Data: poniedziałek, 29 gru 2008, 15:21
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 7
Wyświetleń 131

Zobacz cały wątek

Mamy problem. Nie możemy wejść na serwis nasza-klasa.pl. Pojawia się komunikat TryAgain-error: TypeError: strRes has no properties. Jak rozumiem, jest to komunikat o błędzie przy próbie ponownego załadowania strony. Próbowaliśmy na trzech komputerach, na różnych przeglądarkach, wszystkie komputery podpięte do routera. Natomiast na innym komputerze, gdzie jest inny dostawca Internetu (konkretnie Neostrada TP), strona się wczytuje. W czym może być problem? Inne strony na tych komputerach podpiętych do routera otwierają się poprawnie. A może to wina z padającymi przeciążonymi serwerami tego konkretnego serwisu?
Data: Śr sty 02, 2008 20:18
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 4587
Wyświetleń 85941

Zobacz cały wątek

Cytat:Witam
mam program utorent windows xp i SP2 internet 2MB/s kabel do internetu idzie z klatki do komputer do (karty sieciowej) w domu nie mam routera ani modemu dostawca internetu Air bites polska

np:: gdy na próbę ściągam z legaltorrents.pl/ i jest dużo
sedów i perów to
pobiera mi pliki z prędkością 22.3kB/s

utorent jak sprawdzam czy ma odblokowane porty to ma odblokowanePerrów musi być mniej niż seedów
Data: w 16 Lut 2008, 15:14
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 7
Wyświetleń 3251

Zobacz cały wątek

Cytat:nie osmieszal bys sie

Wyniki 1 - 10 spośród około 4,100,000 dla zapytania deutsch translator. (Znaleziono w 0,52 sek.
W takim razie w śród tych pierwszych 10 znajdź mi skad go moge pobrac bo są same opisy i tyle to ja sam znalazłem :]

Cytat:z p2p
a wszczegolnosci z mułka lub osiolka !!


Ha taki mądry to ja też jestem ale niestety mój dostawca internetu "Vectra" ma poblokowane porty i niezbyt cos chce sciagac emule :]
Data: w 16 Lip 2006, 18:23
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 9
Wyświetleń 2813

Zobacz cały wątek

Mam problem z skonfigurowaniem dottępu do internetu. Założyłem stałe łącze internetowe dosyć duże i chce się nim podzielić z sąsiadem. Dostawca internetu dostarczył mi modem z wbudowanym rooterem. Aby podzielić internet kupiłem switcha. Problem w tym że modem przyznaje adres ip tylko jednemu komputerowi podłączonemu do switcha. tzn ten komputer, który szybciej wystartuje ma internet a w drugim nawet nie probuje mieć. Proszę o pomoc. Będę bardzo wdzieczny za wskazówki.
mój nr gg:4287578. e-mail .
Data: w 06 Gru 2006, 11:27
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 3
Wyświetleń 826

Zobacz cały wątek

Witam! Mam problem z wysyłaniem maili na Office Outlook 2003. Outlook wysyła maile jeśli mają po kilka Kilo Bajtów jak są większe nap. 150 KB to wysyłanie trwa pół godziny i wyskakuje błąd, że przekroczono limit czasu serwera. Limit czasu mam ustawiony na 5 min. Z odbieraniem poczty jest OK. Sprawdzałem wysyłanie jeszcze na Outlook Expres i na Operze i jest to samo. Czy możliwe, że dostawca internetu ma brzyblokowany transfer na porcie SMTP 25. Do tej pory na takich samych ustawieniach wszystko było OK, a od ponad tygodnia nie da się wysyłać. Takie same Efekty są na trzech różnych programach pocztowych i na trzech różnych portalach internetowych.
Data: Śr 28.06.2006 08:34
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 8
Wyświetleń 5448

Zobacz cały wątek

Cytat:"Dostawca Internetu S.A. zobowiązuje się pomagać użytkownikowi pbupbu w skonfigurowaniu kompa..." i sie na to powołać.przeciez w umowie moze nie byc wcale czegos takiego......


Cytat:Możesz też spróbować doczytać sie w umowie czegoś w rodzaju "Dostawca Internetu S.A. zobowiązuje się pomagać użytkownikowi pbupbu w skonfigurowaniu kompa..." i sie na to powołać.


_________________
Cytat:a tak w ogole to idz tam i powiedz na zywo bo telefonicznie to sie nie doczekasz...


Cytat:Wparuj im do biura czy gdzieś i karz/ż sobie wytłumaczyć co niby jest źle bo ty dobrze wiesz że to u nich sie coś wali. Jak zarządasz to mają obowiązek sprawdzić czy po ich stronie wszystko wporzo.


_________________
Ja sie nie czepiam NIGDY i NIKOGO...
Data: w Wto Mar 14, 2006 21:19
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 12
Wyświetleń 3062

Zobacz cały wątek

Cytat:Ja kojarze tylko programy pomocowe dla firmy które powstają, jak już zarejstrowałeś działalność to nie możesz z nich korzystać.Dużo więcej programów jest skierowanych właśnie do firm już istniejących.

Cytat:Co do firm zajmujących się pozyskiwaniem funduszy to wiem że są drogie. Mój znajomy dostawca internetu chciał ubiegać sie o taką dotacje i wiem że chcieli od niego 3000zl na początku i jeszcze jakis procent jeżeli dostanie dotacje.Niektóre firmy pobierają wybagrodzenie w postaci % tylko w przypadku przyznania środków.
Data: Śr, 17 sty 2007, 18:13
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 29
Wyświetleń 3886

Zobacz cały wątek

A u mnie jest taka sytuacja , że stacjonarnego nie mam ( kiedyś był , ale rachunki przychodziły duże , wszędzie drogo i nie opłacała się trzymać tego cholerstwa dalej ) no i gdy 1,5 roku temu zakładałem internet zastanawiałem się nad opcją TP. Tyle , że za samego neta z tym ich łączem wyszło mi razem prawie 100 zł miesięcznie , jak radiówka 35 zł.

No i teraz w lato miałem sytuacje ów , że mój stary dostawca firmę rozwiązał , a ja pozostałem bez internetu. W TP powiedzieli mi, że nie da się u mnie intenretu założyć bo wszystkie linie są zajęte. Kazali mi czekać do końca września . Czekałem i nic.
Do pańdziernika nic... Teraz mi powiedzieli , że mam czekać , aż ktoś zrezygnuje i zwolni się linia. Problem polega na tym tylko , że linia się nie zwolni bo nikt się nie wyprowadza anie nie będzie mieć radiówki bo odbiera ona fatalnie ...

Jest jakaś opcja na inny typ internetu ???
Data: Pn lis 24, 2008 13:42
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 194
Wyświetleń 4865

Zobacz cały wątek

witam mam mały problem od pewnego czasu dziwnie zachowuje się połączenie z internetem a dokładnie polega to na tym ze kiedy próbuje otworzyć jaką kol wiek stonkę to uwaga albo się załaduje błyskawicznie albo nie chce wo gule odpowiedzieć pojawia się komunikat że został przekroczony limit połączenia z serwerem . I tak na przykład może być godzinami na tej samej stronie. Uprzedzę pytania sprawdziłam to na wszystkich możliwych przeglądarkach jak testuje transfer to jet wszystko jak najlepiej . Dostawca internetu twierdzi ze jet wszystko oki u niego wiec możne ktoś ma jakieś pomysły . Buziak dla tego co rozwiąże problem .
Data: 11.02.2009 (Śr) 22:00
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 2
Wyświetleń 59

Zobacz cały wątek

WItam. Na poczatku musze powiedziec ze na rynku działam jako dostawca internetu oraz swiadcze usługi informatyczne .
Klientow do ktorych dostarczam internet jest okolo 200 . Ostatnio jedna z firm lokalnych ktore obsluguje zapytala czy istnieje mozliwosc relamowania się u moich klientow.. Reklama dzialalaby na zasadzie okienka pop-up i wyskakiwala w przegladarce internetowej tylko raz dziennie (np o 17:00) obojetnie jaka strone przegladalby dany klient w tym momencie.

Prosze o uswiadomienie mnie czy taka reklama jest zgodna z prawem . Zastanawia mnie czy "doklejenie" reklamy np do onetu nie koliduje z ich prawami autorskimi ( to samo tyczy sie wszystkich innych stron ). Generalnie reklamy nie zobaczy nikt poza klientami mojej sieci , a nie ma tu ingerencji w tresc strony ktora jest wyswietlana.

Z góry dziekuje za odpowiedz
Data: Wt, 4 mar 2008, 22:39
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 8
Wyświetleń 220

Zobacz cały wątek

Wątpie waco. Mam umowę na nieograniczoną ilość pobierania i wysyłania danych. Bajer może być w tym że to TP mnie blokuje, ponieważ to na ich łączach mam dostęp do internetu (Netia). Na początku tak miałem że mnie skurczybyki blokowali u siebie. I Netia interweniowała natychmiast. Teraz pewnie bajka się powtarza. Zgłosiłem już to ale pewnie przyjadą i modem wymienią. Skasują na 80 zł. i se pójdą
+
Jeśli w umowie jest napisane że dostawca internetu gwarantuje dostępność do niego 24/h to w takim przypadku mogę domagać się obniżenia kosztów abonamentu
Data: Cz lut 12, 2009 12:04
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 4587
Wyświetleń 85941

Zobacz cały wątek

Okej przypuszczam, że Twój dostawca internetu nie bawi się w hasła tylko przypisuje internet po nr MAC (adres fizyczny karty sieciowej).

Wchodzisz w panel sterowania połączenia sieciowe połączenie sieci bezprzewodowej zakładka obsługa szczegóły spisujesz adres fizyczny.

Teraz ustawiasz router 543g:
1. Operation mode ap client router
2. Network:
- lan ustaw sobie tutaj ip np 192.168.2.1
- wan dynamic ip
- mac clone tu wpisujesz adres fizyczny, który wcześniej spisałeś tylko z kreskami nie z dwukropkiem.
3. Wireless
- site survey tutaj są sieci które Twoja antea podłączona do tego routera wyłapuje, a więc podłączasz się do sieci tej z której masz mieć internet za pomocą connect.

To już wszystko. Pamiętaj żeby przy każdej z operacji z kadego pod punktu tutaj wymienionego robic save. Teraz odpal i zobacz czy jest internet jak jest to zajmiemy się konfirugracją 501g.
Data: w 19 Sie 2008, 20:01
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 21
Wyświetleń 1233

Zobacz cały wątek

Witam. Zgłosiła sie do mnie pewna Pani reprezentująca powiat pewnego miasta z zapytaniem o koszt wykonania strony interentowej. Do tej pory strony tworzyłem na podstawie umowy o dzielo.
Problem w tym, ze powiat chcialby fakture VAT.
Nie mam dzialalnosci gospodarczej. Natomiast mam znajomwego - dostawca internetu, ktory takowa fakture moze za mnie wystawic, a ja z nim podpisze umowe o dzielo.

Zastanawiam sie jednak jak mam ewentualnie rozmawiac z powiatem ?
Czy mozna np. podpisac umowe na wykonanie strony pomiedzy mną, a powiatem, a fakture wystawic z firmy znajomego, czy raczej umowa powinna byc zawarta pomiedzy firmą znajomego a nimi.
Czy jezeli podpisze umowe z firma znajomego to moge reprezentowac jego firme przy reazlizacji tego zamowienia ?
Data: N, 2 mar 2008, 16:24
 
Wątek: Zobacz temat
Wyświetleń 86

Zobacz cały wątek

Rozumiem. Więc tak:
U siebie i u kolegi wykonajcie ten sam zabieg:

Start Uruchom cmd enter

Wpisujesz komende ipconfig /all i wyskakuje coś takiego:

Jak wam to wyskoczy to sprawdźcie nr mac czyli adresy fizyczne, a najlepiej zróbcie screeny i wklejcie ja porównam.

A dlaczego tak chcem? Ponieważ, wasz dostawca internetu(admin) możliwe, że ustawił na routerze nie automatyczne przypisywanie ip (dhcp), ale dał wam internet po mac'u(przypisał internet do nr fizycznego karty sieciowej). Jeżeli Ty i Twój kolega macie ten sam adres fizyczny (MAC) to znaczy, że będzie was tak rozłączać na zmiane i nie będzie wyskakiwać konflikt.

Wklejcie screeny tutaj z tych dwóch komputerów.
Data: w 08 Mar 2008, 00:21
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 4
Wyświetleń 652

Zobacz cały wątek

Tu nie chodzi o bledna interpretacje tylko zle rozpatrzenie sytuacji. Art. 57 ust. 6 mowi tylko i wylacznie o sytuacji rozwiazania umowy jednostronnie przez abonenta lub przez dostawce z winy abonenta (np. kiedy abonent nie przestrzega regulaminu).

Zamiast pytac na forum zdecydowanie lepiej jest napisac do RPK. Bardzo szybko i wyczerpujaco udzielaja odpowiedzi na wszystkie pytania.

TePeO: Jestem klientem UPC od poltora roku. Dobrym klientem. Mam wszystkie pakiety wymaxowane, do tego HBO i C+. Zaczalem jednak grac w Eve Online. Sam doskonale wiesz, jak wyglada sytuacja. Problemy z Eve Online ma mnostwo klientow UPC z calej Polski. Tymczasem w biurze obslugi klienta po zgloszeniu usterki (i otrzymaniu numeru zgloszenia, przekazaniu go do technikow etc.) nikt nie dal mi znac przez 32 dni. Po zlozeniu reklamacji dowiedzialem sie, ze w mojej dzielnicy wystepowaly zaklocenia, ktore mogly spowodowac takie a nie inne dzialanie internetu, w zwiazku z czym odstapia od pobrania 25% abonamentu za ten okres. To jest wlasnie proba oszustwa. Z kilku powodow. Po pierwsze gdzie jest w umowie napisane, ze dostawca moze ot tak sobie odstapic od pobrania abonamentu w okreslonej wysokosci nie placac jednoczesnie kary umownej? Ja widze wyraznie, ze za kazdy dzien usterki przysluguje mi 1/30 abonamentu + 1/30 abonamentu kary umownej. Usterka trwa juz ponad 3 miesiace bez przerwy, wiec wedlug moich obliczen UPC wisi mi 240x6 = 1440pln. Przyznali sie do winy, ale z łaski przyznali mi 25% obnizki za jeden okres rozliczeniowy. Pomijam juz nawet fakt, ze 30 nie dzieli sie za cholere przez 4 i nie wiem, za jaki niby okres dostalem ta obnizke. To jest wlasnie oszukiwanie klientow.

Pozdrawiam,
Sidian
Data: 01-07-2008, 14:21
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 23
Wyświetleń 2248

Zobacz cały wątek

mialem podobna sytuacje ,tylko polaczenie lokalne bez dostepu do internetu.Kombinowalem troche a ,ze glupi nie jestemto niedlugo mi zajelo zeby stwierdzic ,ze moja vista dziala jak nalezy.Dostawca internetu dal ciala.insteukcje obslugi mialem dwie,tylko po norwesku.Dopiero co wyladowalem w Norwegi i niebardzo kojarzylem tekst .Zanioslem to do mojego pracodawcy i tez rozlozyl rece pomimo znajomosci norweskiego.Jedna instrukcja mowila o czekaniu na rejestracje w sieci 3 godziny ,po tym czasie jak nic nie wyjdzie to dzwonic,2 instrukcja mowila o 3 dniach roboczych.
Czekalem 3 godziny ,3 dni ,zaczalem dzwonic do firmy ,minal tydzien ,dzwonie i dzwonie a tam tylko automat odpowiada ,tylko po norwesku ,ze nikt nie moze odebrac i oddzwonia pozniej na moj numer ,ktory automat wypowiedzial w miare sprawnie.Jak koszt dzwonienia tam przekroczyl 150 NOK rozlozylem rece i zdalem sie na pomoc z mojej pracy.Moj majster dzwonil tam 2 razy ,udalo mu sie przedstawil sytuacje ,oni twierdzili ,ze w moim formularzu nie ma numeru seryjnego modemu tv i tenze modem nie moze doczekac sie rejestracji w sieci,obiecali ze oddzwonia do mnie po ten numer,czekam dzien ,2 i 3 i pukam do szefa znowu ten napisal jeszcze 2 maile bez odzewu 2 juz z zazaleniem ,potem jeszcze raz dodzwonil sie grozac im rozglosem sprawy i finalowo mam internet po 2.5 tygodnia oczekiwania.(sam proces laczenia modemu z siecia zajal 5 minut).
Rozpisalem sie........zanudzilem,ale jak ktos ma problemy z takim internetem przez lacze tv to problem zawsze jest u nich ,polaczylem 2 kompy ,1 vista i 2 winxp i obydwa automatycznie wszystko znalazly bez dotykania klawiatury.Pamietac trzeba ,ze raz podlaczony komp dostaje stale IP od modemu i jakakolwiek zmiana kompa,podlaczenie innego czy 2 ,czy routera musi byc zakonczona ponownym restartem modemu.
Data: Sat Dec 20, 2008 7:13 pm
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 7
Wyświetleń 605

Zobacz cały wątek

...goja i kasia...jednocześnie dwie odpowiedzi i informacje . Internet w Norge jest wszędzie , gdzie mieszkają ludzie . Mówię tu o internecie przewodowym , jak i bezprzewodowym. Dostawcy są różni , ale mniejsze firmy oraz wirtualni operatorzy dostarczają poprzez TELENOR . Oznacza to , że np. lokalny dostawca bardziej dba o kontakt z klientem , może być droższy lub tańszy , stosować czasowe promocje ...itd.itp. Są miejsca nieokablowane i wtedy istnieje tylko możliwość sieci bezprzewodowej , ma ona swoje wady ( wrażliwość na wiele czynników) , jak i zalety ( zawsze jest ktoś z niezabeapieczonym łączem ).
W przypadku niemożności połączenie , gdy ktoś inny odbiera sygnał (darmowy , kablowy lub bezprzewodowy) ...leżą w konfiguracji łącza i sieci w kompie użytkownika.
Odnośnie bezprzewodowego WiFi ...to sprawdziłem już na "własnej skórze", że pomaga bardzo antena wzmacniająca sygnał ( kierunkowa lub dookólna) , swego czasu dobrą anteną "złapałem" sieć free przypadkowo .
Mam wrażenie , że nigdzie w Norge nie ma takiej sytuacji , iż jest brak dostępu do internetu , albo w lokalu wynajmowanym jest już darmowe łącze , albo trzeba takiego łącza "poszukać' POPRZEZ WIFI..zawsze coś się znajdzie!!!
Data: Sat Oct 13, 2007 8:27 pm
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 19
Wyświetleń 7327

Zobacz cały wątek

witajcie,
3 pazdziernika tego roku zostal skradziony VW Passat z parkingu przed budowa. Cala akcja rozegrala sie w ten sposob ze ktos wlamal sie do szatni a nastepnie do kilku szafek pracownikow firmy NCC. W jednej z tych szafek ciuchy trzymal moj ojciec gdzie w kieszeni spodni mial kluczyk do samochodu. Oprocz pieniedzy i innych wartosciowych rzeczy zniknal rowniez samochod. Po wyjsciu z szoku ze cos takiego moglo sie stac na terenie Norwegii zaczelismy sie zastanawiac po co ktos kradlby takie auto wlasnie tam. Doszlismy do wniosku ze byc moze chodzilo jedynie o odjechanie z miejsca przestepstwa. Byc moze auto stoi gdzies grzecznie zaparkowane i czeka az ktos zwroci na nie uwage. Niejako ze w Oslo mieszka masa rodakow zwracam sie z gorac prosba o zwrocenie uwagi na taki oto samochod:
VW Passat Kombi 2003 rok TDI (z dwoma czerwonymi literkami DI) kolor ciemny grafit. Na masce z przodu byla przyklejona nieduza niebiesko biala naklejka z napisem ASTERNET Twoj Dostawca Internetu podobno naklejeczki byly z tylu i po bokach ale mogly zostac zdjete. Auto ma ladne 16 calowe aluminiowe felgi.

NR REJESTRACYJNY :

ZS 2959G

podaje nr tel do ojca ktory jest na miejscu: 0047 99857843 najlepiej dzwonic wieczorem. nr do mnie to 0048 601 588 898.

za informacje ktora przyczyni sie bezposrednio do odnalezienia auta nagroda 2000 NOK

bardzo prosze rozejrzyjcie sie wokol siebie moze akurat wpadnie wam w oko. ojciec jest troszke podlamany cala ta sytuacja, praktycznie chodzi pieszo do pracy. na szczescie teraz ma blisko ale to sie moze zmienic.

z gory dziekuje za zainteresowanie

Grzegorz
Data: Thu Oct 18, 2007 3:20 pm
 
Wątek: Zobacz temat
Wyświetleń 811

Zobacz cały wątek

Cytat: OK, a co z tą reklamacją, którą pisałeś? Minęło już 30 dni?
Jeżeli w tym czasie nic nie poprawią to ja bym na Twoim miejscu zażądał dużego odszkodowania lub od razu wypowiedział umowę i zmienił ISP.


Kefas: od dnia kiedy otrzymali moja reklamacje minęło 29 dni. Jutro bedzie 30-ty dzień. W tym czasie z UPC dostałem z 10 mejli odnosnie tej reklamacji.
Wiekszosc z nich była napisana przez maszyne. "Pana problem jest analizowany"
A, że z robotami nie gadam, to juz zprzestałem sie komunikowania z UPC.

Robi to teraz oficjalnie za mnie przedstawiciel UKE. Dzis miałem od kolesia telefon, że wysłał odpowiednie pismo "odgórnie" do UPC.

PS; Gdyby był w Warszawie jakis dostawca internetu oferujący 20mbitów to juz jutro bym rozwiazywal umowe z tymi patałachami z upc. Noiestety na chwile obecne nie ma takiego, z tego co mi wiadomo. Aster oferuje 10mbitów, ale wlasnie z aster w wakacje sie przeniosłem do upc. Błąd, no cóz, czlowiek sie uczy na bledach...
Data: 09-10-2008, 21:44
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 2563
Wyświetleń 186862

Zobacz cały wątek

Faktury kolego nie zostaly przeslane ze wzgledu na to ze do chwili obecnej zglaszales ciagle problemy z dzialaniem servisu = problem z dostawca internetu Octopus w Au. Wyszlismy z zalozenia ze niema sensu fakturowac czegos co byc moze trzeba bedzie zwrocic . Co do email to zauwaz ze prawie codziennie rozmawiamy via Skype lacznie z budzeniem mnie o 2 w nocy , uwazam ze skoro udzielam odpowiedzi na skype nie ma potrzeby udzielania ich ponownie via email. Nie mam zamiaru prowadzic tu dyskusji ktora nie powinna sie tu w taki sposob toczyc, pisze kolega Adam w taki sposob jakby ktokolwiek chcial go oszukac lub wyludzic pieniadze na co nie ma zadnych przeslanek ani tez dowodow. Pomimo tego ze problemy z ogladaniem servisu wynikaja ze zlego dzialania Octopus wykazalismy ze swej strony duzo cierpliwosci w dochodzeniu przyczyn problemow. W celu uzyskania wlasnej wiarygodnosci nekalismy naszego dostawce internetu az uzyskalismy przeprowadzenie przez niego kosztownego testu lacza oraz rozszezenia przepustowosci punktu styku w miedzynarodowym punkcie wymiany danych we Frankfurcie . Z wypowiedzi kol. Adama mozna by wywnioskowac ze zostal olany..... z czym nie moge sie zgodzic biorac pod uwage powyzsze.
Data: 09-10-2007, 07:17
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 17
Wyświetleń 4342

Zobacz cały wątek

Cytat: Szyfrowanie WAP należy traktować jako zabawke.Szyfrowanie WAP ma kilka zastosowań gdy mocne szyfrowanie nie jest potrzebne a wręcz przeszkadza. Na przykład ja chciał bym swoją sieć udostępnić wszystkim sąsiadom i ludziom znajdującym się w okolicy (oczywiście pod pewnymi warunkami aby mi nie przeszkadzali) - niestety dostawca internetu mógł by się wtedy na mnie obrazić. Co robię szyfruję sieć za pomocą wepa, jako klucz używam jakiegoś krótkiego 26literowego zdania upewniającego osobę, że jeśli odgadła to hasło to nie będę go ścigał ani mu przeszkadzał tylko ma się grzecznie zachowywać i mi nie przeszkadzać.
1 operator nie powie, że komuś coś udostępniam
2 kto chce i potrzebuje ten skorzysta
3 ochroni mnie to przed tłumami klikaczy (podobno 97% ludzi którzy mają komputery nie potrafi się posługiwać klawiaturą ani przeczytać instrukcji do programu - tymbardziej nie uruchomią sobie aircracka)

Jak już podałem taki przykład to właśnie się zastanawiam dlaczego niektórzy starają się zabezpieczać coś czego nie ma sensu zabezpieczać - przecież to co robimy zaraz za ruterem pójdzie w publiczny internet już bez szyfru i jeśli nie ma ochrony na samym protokole to tysiące osób będą mogły to zobaczyć, a jeśli mamy jakąś ochronę na właściwym poziomie to i nikt przez radio nie podsłucha.
Data: 16-02-2008, 12:03
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 50
Wyświetleń 16531
Witam,
długo się zastanawiałem zanim zdecydowałem zadać to pytani, ale moja ciekawość nie daje mi spać.
Po krótce przedstawię sytuację. W kompie mam 2 sieciówki: eth0 (dostawca neta) eth1 (do rozdzielenia neta). Eth0 ustawienia pobiera z dhcp a eth1 ustawiam statycznie:

auto lo
iface lo inet loopback

auto eth0
iface eth0 inet dhcp

auto eth1
iface eth1 inet static
address 192.168.0.1
netmask 255.255.255.0

Do udostępnienia połączenia posłużyłem się opisem

W pliku firewalla mam wpis:

# udostepniaie internetu w sieci lokalnej
iptables -t nat -A POSTROUTING -s 192.168.0.0/24 -j MASQUERADE
iptables -A FORWARD -s 192.168.0.0/24 -j ACCEPT

Problem jest taki, że w tej konfiguracji 192.168.0.0/24 nie działa mi to udostępnianie, a gdy ustawie Ip eth1 na 192.168.1.1 i w powyższych wpisach zmienię na 192.168.1.0/24 to wszystko działa (oczywiście pamiętam o zmianie ustawień na komputerze kliencie). Próbowałem czytać o klasach Ip ale jakąś nie doszedłem do zrozumienia.

A i jeszcze jedna sprawa. Z komputera klienta nie mogę pingować bramy 192.168.1.1 a internet na nim działa. Z serwera jak pinguję klienta to wszystko jest ok. Jak to możliwe?

Pozdrawiam

Zobacz cały wątek

Cytat:
                    Dostawca Internetu (lacze radiowe )

 |  ------------------------------------------|------------------------------|
 | radiolinia 4/4mbit                         |  radiolinia 2/2mbit      | radiolinia 3/3mbit
       serwer1                             serwer2                             serwer3
           |                                 |                                    |
       podsiec                               podsiec                             podsiec
   192.168.1.0/24                        192.168.2.0/24                     192.168.3.0/24

  Kazdy z 'serwerow' zaopatrzony jest w 2 karty sieciowe (eth0 - ip_zew eth1 - lan)
  dzialaja na nim:
   -nat (masq)
   -shaping
   -named
   -apache
   -dhcpd


Data: 2005-04-14, 22:41
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 5
Wyświetleń 723

Zobacz cały wątek

Cytat:
1. czy przy wyborze jaja 2.6.x, nie trzeba zainstalować modułów przed pierwszym restartem ?
Bez modułów to chyba będzie kłopot ze startem i kłopot na "dzień dobry".

2. Mogłeś też wspomnieć o dyskach SATA, jest tego coraz więcej

3. trzeba było napisać o polonizacji kde, prosta rzecz a cieszy

Cytat:
1. Większość profesjonalnych informatyków ma fatalne zdolności pedagogiczne i zupełnie nie umie przekazać wiedzy

2. oczekiwałĸbym jaśniejszego wyjaśnienia połączenia sieciowego, czym się różni i kiedy się stosuje "DHCP". a kiedy adres statyczny IP, standartdowo jakie numery są przeznaczane bramkom, co to maska podsieci ii skąd czerpiemy informację o pierwszym serwerze DNS.1) Zastanawialem sie, czy nawet nie opisac, ze poruszamy sie po menu kursorami i tabulacja, bo dla mnie jest to oczywiste, ale dla innych niekoniecznie. I tak juz uznalem za obciach pisanie, ze polecenia zatwierdzamy enterem

2) Nie opisalem tego, gdyz jesli komputer ma statyczne IP, to dostawca internetu jest zobowiazany do dostarczenia tych 4 numerow klientowi ( z reguly wpisane sa one na umowie).

Najtrudniesza czesc instalacji Slackware to moim zdaniem partycjonowanie dysku i konfiguracja serwera X, dlatego ujme to w osobnych tutorialach.

Dzieki za wszystkie sugestie.

pzdr
Data: 2006-10-18, 12:01
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 44
Wyświetleń 13378

Zobacz cały wątek

Outlaw: próbowałem wszystkie adresy z dostępnej puli i bez zmian, objaw dokładnie taki sam.

ondreyos: podczas padu nie moge pingować internetu ani naszej bramy którą jest jakiś router po stronie operatora ale mogę pingować interfejs WAN naszego routera, mało tego - mogę pingować AP'ka który przecież jest po stronie naszego WAN'u i ma tymczasowo publiczne IP. Podczas padu mogę się zalogować telnetem na AP i z niego mogę pingować internet. A przecież żeby zalogować się na AP'ka z sieci lokalnej to muszę przejść przez router na linuxie. I to mnie zastanawia.
Pada mi możliwość wyjścia z lanu do internetu ale nie do urządzeń po stronie WAN, czyli router, maskarada,firewall itp na linuxie działa poprawnie wtedy.
Tak jak pisałem wcześniej jak przełącze łącze zewnętrzne na InternetDSL to wszystko działa normalnie. Zmieniam tylko adres IP na interfejsie WAN.

Spróbuję podmienić sieciówki na eth1, chociaż nie wydaje mi się żeby to coś dało, ale sprawdzić warto.
Poobserwuję ją mii-tool'em
Switcha podpinałem pomiędzy interfejsem WAN a AP dostawcy i było tak samo źle.

Jeśli padałby cały ruch na interfejsie WAN to było by łatwiej to zdiagnozować a z taką sytuacją spotykam się pierwszy raz.
Dziwne jest to że pady sa dokładnie co 10 minut prawie co do sekundy, tak jakby wykonywał się jakiś skrypt lub coś w tym rodzaju. Tylko przerwy są różnej długości.
Technik dostawcy twierdzi że u nich wszystko jest ok i mu raczej wierze bo z dodatkowym routerem po drodze wszystko działa, albo bezpośrednio komp z windą.
Zastanawiam się czy ma to znaczenie że nasz serwer ma ukryte wszystkie porty od strony WAN. Tylko port icmp jest otwarty na razie żeby odpowiadał na pingi.
Nie jestem tego pewien ale jak zgłosiłem ten problem i dostawca pingował nasz port WAN to net nie padł przez prawie godzinę.

Dziekuję za odpowiedzi.
Jak ktoś bedzie miał jakieś sugestie to piszcie proszę.
Data: 2008-02-17, 13:52
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 10
Wyświetleń 598

Zobacz cały wątek

Cytat:
Cytat:http://finanse.wp.pl/POD,17,wid,10213001,prasa.html?ticaid=165c4
Dostał ktoś taki list? I co w ogóle o tym sądzicie.Jedna wielka bzdura z tego tylko powodu, że nielegalnie taka firma otrzymuje twój adres. Bo żeby po numerze IP dojść do twojego adresu musi go ujawnić twój dostawca internetu. Może to zrobić właściwie jedynie Policji, a to i tak pod wieloma warunkami. Jeśli zaś udostępni twój adres tej firmie, to jest to nielegalne udostępnianie twoich danych osobowych do którego ani dostawca ani ta kancelaria nie ma prawa bez twojej zgody. To raz. Dwa - jeśli zaś otrzymują ten adres od Policji (która zgłosiła się po to do dostawcy) to też nielegalne, bo Policja do udostępniania twoich danych osobą czy firmą trzecim (a to ze kancelaria to rybka tutaj) też nie ma prawa. Jeśli zaś Policja dostaje od nich zawiadomienie że popełniam przestępstwo, to Policja ma mnie o tym "powiadomić", a nie posługiwać się osobami czy firmami trzecimi.

Krótko mówiąc działania tej kancelarii są nielegalne, a postępowanie Szwajcarów w związku z tym co napisałem w kilku krajach zostało zakazane i firma ta działa po prostu nielegalnie, i takim listem można co najwyżej podetrzeć tyłek.


Adres otrzymuje legalnie. Podlega jednak pod 241 paragraf KK, o ujawnianiu informacji z postępowania przygotowawczego prokuratury :]
Data: Wt sie 05, 2008 10:50
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 133
Wyświetleń 5086

Zobacz cały wątek

Historia jest dluga i nudna ale po krotce opisze. BitComet wg moich subiektywnych wrazen dziala srednio - nie wiem dlaczego. Ale jak chcesz go dobrze ustawic to najpierw odpowiedz sobie na pytanie jak laczysz sie z Internetem. Jesli jest w sieci LOKALNEJ (tzn. masz ip 172.16.x.y, 10.x.y.z, 192.168.x.y) to znaczy, ze Twoj dostawca internetu ma na swoim routerku mechanizm zwany NATem. Zatem nie jestes widoczny ze swiata = bedziesz wolniej WYSYLAL dane do innych w sieci torrent. Mozesz w takim wypadku poprosic swojego ISP o przekierowanie portu TCP/UDP. Kiedy poda Ci ten port - nalezy wpisac go w konfiguracji BitComet. Jesli masz publiczny adres IP na komputerze to mozesz to wszystko pominac.

Kolejna sprawa to sprawdz, czy BitComet jest odblokowany w firewallu systemowym o ile takiego posiadasz. Poszukaj w konfiguracji rowniez liczbe polaczen na jedno zadanie. Ustaw sobie kolo 200-300 ale uwazaj bo Twoj ISP moze ograniczac liczbe polaczen - wtedy po odpaleniu torrenta inne uslugi przestana Ci dzialac (np nie bedziesz mogl otwierac stronek albo beda sie ladowac z duzym opoznieniem).

Na koniec... Zamiast BitComet polecam uTorrent - przyjazniejszy dla srodowiska i moim znow subiektywnym zdaniem dziala szybciej
Data: Wto Lip 15, 2008 8:36 am
 
Wątek: Zobacz temat
Odpowiedzi: 2
Wyświetleń 1141